Spojte se s námi


Fortuna liga

První fotbalová výplata? Dostal jsem třináct a půl tisíce, vzpomíná odchovanec Sparty

Jan Mejdr v současné době nastupuje za pražskou Spartu. Pravý obránce byl hostem v podcastu KDOTOMŮŽEŘÍCT, kde prozradil, jaká byla jeho první fotbalová výplata. „Dostal jsem třináct a půl tisíce,“ vzpomíná odchovanec Sparty.

Publikováno

dne

Jan Mejdr v současné době nastupuje za pražskou Spartu. Pravý obránce byl hostem v podcastu KDOTOMŮŽEŘÍCT, kde prozradil, jaká byla jeho první fotbalová výplata. „Dostal jsem třináct a půl tisíce,“ vzpomíná odchovanec Sparty.

Jan Mejdr je odchovancem pražské Sparty. Během svého premiérového působení na Letné však šanci v A-týmu nedostal, a proto se rozhodl pro změnu angažmá. Přes Duklu Praha následně zamířil do Sokolova, hrající druhou nejvyšší soutěž.

V Sokolově působil až do roku 2020, načež zamířil do Hradce Králové. I díky jeho výkonům postoupil celek z východních Čech v sezoně 2020/21 do Fortuna liga.

První sezona v elitní soutěži se Mejdrovi vydařila na výbornou. Pravý obránce naskočil do 31 ligových zápasů, v nichž si připsal jeden gól a sedm asistencí. Hradec Králové se probojoval do skupiny o titul, v níž skončil na šestém místě.

Mejdr si svými výkony řekl o návrat do Sparty. Opačným směrem se vydal Adam Gabriel, přičemž celek z hlavního města České republiky zaplatil ještě dalších zhruba třináct milionů korun.

Ve stejnou dobu přišel na Letnou také dánský kouč Brian Priske. Sparta se po dlouhých devíti letech dočkala mistrovského titulu, přičemž Mejdr pravidelně sbíral starty v základní sestavě. Nedokázal však navázat na svoji produktivitu z předešlého působiště.

Na startu aktuálního ročníku se tak vedení klubu rozhodlo přivést Angela Preciada. Mejdrovo herní vytížení se tak výrazně snížilo, nicméně na vině byly také zdravotní problémy.

Poslední březnový den nastoupil v základní sestavě proti Českým Budějovicím a asistencí se podílel na šťastném gólu Veljka Birmančeviče. Pro fotbalistu, jenž v květnu oslaví své 29. narozeniny, to byl první zápis do statistik v rudém dresu.

Mejdr nyní v podcastu KDOTOMŮŽEŘÍCT zavzpomínal mimo jiné i na svůj první fotbalový kontakt. „Teta mi hodně pomohla, nemusel jsem téměř na nic přispívat. První smlouvu, kterou jsem vlastně v těch devatenácti dostal, tak bylo nějakých třináct a půl tisíce,“ prozradil.

V současné době by měl mít na Letné platnou smlouvu do léta nadcházejícího roku. Je otázkou, jak dlouho ještě na Letné vydrží, neboť se spekuluje i o zájmu jiných celků z Fortuna ligy.

Zdroj: YouTube – KDOTOMŮŽEŘÍCT, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.