První fotbalová oběť? Na koronavirus zemřel mladý trenér Malagy! Další ligy přistoupily k razantním opatřením

Vedení nejvyšší mexické fotbalové soutěže oznámilo, že zbývající ligové zápasy se budou hrát bez diváků. Přestože se mnohé fotbalové ligy ve světě vzhledem k pandemii koronaviru rozhodly zcela přerušit svůj program, mexická Liga MX naznačila, že bude dále pokračovat podle stanoveného kalendáře. Ale přeci jen bez temperamentních diváků!

I další země střední Ameriky – Chile chtěla odehrát o víkendu zápasy nejvyšší soutěže, ale nakonec se rozhodla po dohodě s vládou, že zápasy v rámci zdraví hráčů, organizátorů a diváků odloží.

I když se odehraje dohrávka druhé chilské ligy. A tak za přítomnosti diváků se hrálo pouze v Maďarsku (dost překvapivě ve střední Evropě), Srbsku, Rusku, Austrálii, Bahrajnu, Gambii a Turecku.

První dva duely Mexické ligy se dokonce konaly za přítomnosti diváků, jediným omezením bylo, že hráči si před utkáním nepodávali ruce. Až večer po konzultaci s mexickou vládou změnila soutěž svůj kurz a rozhodla se hrát nejbližší setkání před prázdnými tribunami.

Po víkendovém kole se rozhodli zastavit fotbalové soutěže v Maďarsku.

Navíc se ukazuje, že i když pomine plánovaná karanténa, problémy budou pokračovat. Třeba v Berlíně. Právě berlínské kluby nemohou hrát doma déle než se očekávalo. Město Berlín pro šířící se koronavirus prodloužilo zákaz řízení sportovních akcí s účastí více než 50 lidí až do 19. dubna.

Fotbalové kluby z německé metropole – Hertha a Union – tak nebudou moci odehrát domácí bundesligový zápas i v případě, že by se nejvyšší soutěž v Německu od 2. dubna opět rozběhla.

Ta nejsmutnější fotbalová zpráva ale přišla ze španělských a anglických médií! Francisco Garcia se stal první fotbalovou obětí nového koronaviru v Evropě a zřejmě i nejmladší!

Mladý trenér v klubu Atlético Portada Alta patřil k rizikovým skupinám obyvatelstva, protože měl leukémii. Zemřel v neděli ve španělské Malaze.

Francisco Garcia nyní vedl dorostenecký klub španělské Malagy. V pátek ho museli akutně hospitalizovat a lékaři po testech zjistili, že trpí agresívní formou rakoviny krve i také koronavirem, který ho napadl v čase, kdy byl nejvíce zranitelný. 

Trenér Francisco Garcia se podle více zdrojů řadí mezi jednu z nejmladších obětí nového viru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia Praha vs. Sigma Olomouc: Preview a tipy na sázení

Jedním ze šlágrů 15. kola Fortuna ligy bude beze sporu zápas první Slavie Praha se čtvrtou Sigmou Olomouc. O favoritovi utkání je samozřejmě jasno, Hanáci však nebudou chtít dát body zadarmo. Jak zápas dopadne a na co vsadit?

Neuvěřitelná smůla! Václav Černý hrál ve skvělé formě, ale přetrhl si křížový vaz. Jak dlouho bude chybět?

Obrovská smůla znovu potkala rodáka z Příbrami. Těžká zranění znatelně přibrzdila slibně rozjetou kariéru Vaška Černého v Ajaxu, po restartu v Twente se dostával do výborné formy, ale přišlo další vážné zranění.

Okénko minulosti: VAR by mu změnil kariéru, přiznává Pavel Chaloupka

Dnes je to běžná vymoženost – míč skončí v síti, asistent (dříve pomezní) zvedne praporek a odmává ofsajd. Gól by neměl platit. Všechno se však přezkoumá na videozáznamech a nakonec je trefa uznána.