Spojte se s námi


Hokej

Prokletí Vervy v Třinci pokračuje: Vyloučení nás stálo zápas, zpytuje Lukeš. Růžička řekl, co se dělo v kabině

Při vyrovnanosti české nejvyšší soutěže se nestává často, aby některý z týmů měl na ledě jednoho soupeře takové problémy. Litvínov nevyhrál v Třinci už šest let. Tentokrát byli chemici opravdu blízko. Ještě před závěrem druhé třetiny vedli 3:1.

Publikováno

dne

Při vyrovnanosti české nejvyšší soutěže se nestává často, aby některý z týmů měl na ledě jednoho soupeře takové problémy. Litvínov nevyhrál v Třinci už šest let. Tentokrát byli chemici opravdu blízko. Ještě před závěrem druhé třetiny vedli 3:1. Nakonec si do autobusu přibalili na dlouhou cestu domů jen jeden bod.

Hlavní roli v průběhu celého zápasu třetího kola Tipsport Extraligy hrála disciplína. V minulém utkání na ledě Plzně kousali Oceláři porážku především díky hromadě vyloučení, která se přenesli i do zápasu s Vervou. Dva fauly hned na začátku souboje posadily chemiky do sedla.

Ve finální fázi utkání se však karta otočila. Od začátku třetí třetiny inkasovali hosté hned pět menších trestů, díky kterým ztratili velmi dobře rozehraný zápas. „Škoda. Vedli jsme 3:1, ale dostali jsme gól devět vteřin před koncem druhé třetiny,“ litoval zlomového momentu celého utkání František Lukeš.

Pak už jsme měli hodně faulů, já dokonce fauloval v prodloužení. Vyloučení nás stálo zápas,“ hodnotil po zápase zkušený útočník. Stejný názor měl po utkání taky Andrej Kudrna. „Z Třince se vozí body těžce, všichni to dobře víme. Rozhodla naše vyloučení, měli jsme jich moc,“ povzdechl si slovenský forward.

RŮŽIČKA: ŘEKLI JSME SI NEPŘÍJEMNÉ VĚCI

Třinečtí se dlouho nemohli dostat do tempa. Hodně vlažná byla z jejich strany především první třetina. „Litvínov hrál dnes výborně, ale my jsme k zápasu nepřistoupili na začátku dobře,” řekl ke špatnému úvodu Martin Růžička.

Ačkoliv se dá jako zlomový moment považovat snížení na rozdíl jediné branky z hole Marka Daňa v závěru druhé třetiny, klíčový zlom nastal zřejmě už po té první v třinecké kabině.

Stálo nás to první třetinu, po které jsme si řekli v kabině dost nepříjemných věcí. Pak už to bylo lepší, náš hokej začal i trošku vypadat,” přiznal Martin Růžička, jenž v utkání zaznamenal dvě asistence, ale především vítězný gól v prodloužení.

Vzestupný výkon si po utkání pochvaloval i třinecký kouč: „Ceníme si, jak tým zabral. Čtyřicet minut odváděl práci, jakou bychom si představovali celý zápas. Věříme, že si z toho kluci vezmou ponaučení, ale vydolovali dva body proti soupeři, který hrál velmi dobře,” poznamenal na tiskové konferenci Václav Varaďa.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.