Spojte se s námi


Fortuna liga

Prohráli Baníku zápas vlastní fanoušci? Nepomohli jim, dýmovnice přerušily tlak, myslí si Mikolanda

Baník hrál celý zápas proti Spartě vyrovnanou partii, dokonce ji určitou pasáž hry přehrával, v závěru se ale do skutečného tlaku nedostal. Paradoxně za to trochu mohou i jeho fanoušci, kvůli kterým se hráči dostali z tempa.

Publikováno

dne

Baník hrál celý zápas proti Spartě vyrovnanou partii, dokonce ji určitou pasáž hry přehrával, v závěru se ale do skutečného tlaku nedostal. Paradoxně za to trochu mohou i jeho fanoušci, kvůli kterým se hráči dostali z tempa.

Konfrontace Baníku se Spartou byla dlouho očekávaným šlágrem posledního kola před reprezentační pauzou. Napomohl tomu dobrý výkon Baníku v týden starém derby v Karviné, kde Ostrava dokázala otočit vývoj a vyhrála 3:1.

Vyrovnaný zápas to měl být i s ohledem na zhoršené výkony Sparty v minulých týdnech. Po prohře v Boleslavi následovaly dvě šťastné výhry nad Bohemians, poté zasloužená prohra v Evropské lize na půdě Rangers.

To souvisí i se zraněními. Letenským od října chybí kapitán Ladislav Krejčí, skoro měsíc byl mimo i Lukáš Haraslín. Hodně se točili stopeři, přičemž Brian Priske je zvyklý hrát se svým jádrem týmu.

A Baník opravdu hrál minimálně vyrovnanou partii. V prvním poločase byl jasně lepší, což dokumentuje i deset rohových kopů. Bída to byla akorát v koncovce. Právě nepřesná střelba stála Ostravu body.

V závěru sice Baník držel míč, ale do skutečného tlaku se nedostal. A to i kvůli ostravským fanouškům, kteří dvakrát přerušili tlak svého týmu. Největším prohřeškem byly jednoznačně dýmovnice, kvůli kterým rozhodčí přerušil zápas.

„Chci pochválit fanoušky Baníku. 15 tisíc na tento zápas je úžasné, na druhou stranu chci říct, že když už tým hrál úžasně, i fanoušci by měli trochu taktizovat,“ řekl v pořadu Finito Petr Mikolanda.

Když střídal Lukáš Haraslín, fanoušci ho začali kropit kelímky a jinými předměty. On pak odmítl obcházet hrací plochu a šel skrz hřiště. I kvůli tomuto divadýlku se rozhodně mělo nastavovat více než devět minut.

„Aby v 86. minutě přerušili hru, když má Baník tlak, Sparta byla v defenzivě, a oni hodí dýmovnice, tudíž se přeruší tlak Baníku, tím jim asi nepomohli,“ dodal bývalý ligový útočník.

Zdroj: Finito

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.