Spojte se s námi


Ostatní

Prodloužit smlouvu nebo odejít? TOP 6 záložníků, kterým v létě končí smlouva

Publikováno

dne

Jarní polovina sezóny je v plném proudu, už nezbývá tolik kol a pomalu, ale jistě se přibližuje letní přestupové období. My se v článku zaměříme na fotbalisty, kterým právě toto léto končí smlouva a teoreticky by mohli svá dosavadní působiště opustit.

1.ADRIEN RABIOT (tržní hodnota hráče £31.50m)

Prvním fotbalistou, kterému vyprší smlouva, je problémový záložník Adrien Rabiot. Francouz patří ve svých třiadvaceti letech k nejvíce talentovaným fotbalistům v Evropě, přesto si od prosince nezahrál jediný soutěžní zápas.

Jak to? Vedení PSG ho totiž úplně odstřihlo. Sportovní ředitel dal Rabiotovi jednoznačně najevo, že dokud smlouvu neprodlouží, tak si do konce sezóny nezahraje. A to se také stalo. Mladíček si vytrucoval odchod z prestižního celku a svým nepřijatelným chováním poštval proti sobě celý klub.

Rabiot se o největší skandál postaral ve středu po prohraném zápase PSG v Lize mistrů. V době, kdy celý klub truchlil a byl zklamán z neúspěchu v soutěži, záložník si s úsměvem na tváři užíval v nočním podniku. A vše navíc zveřejnil na sociálních sítích. Trenér Thomas Tuchel označil jeho chování za nepochopitelné a naprosto neprofesionální.

Je nad slunce jasnější, že se bude Francouz z Paříže stěhovat, otázkou však zůstává kam. Jeho jméno bylo spojováno s elitními celky jako jsou například Liverpool, Barcelona nebo Manchester United.

2.ANDER HERRERA (£25.20m)

Druhým v pořadí je španělský tvůrce hry Ander Herrera, rodák z baskického Bilbaa, který patří od roku 2014 anglickému gigantovi Manchesteru United.

Do základní sestavy Rudých ďáblů patřil již za působení José Mourinha, svoji pozici si ještě více upevnil po příchodu norského, zatím velice úspěšného manažera Solskjaera.

Herreru si na severozápadě Anglie zamilovali, fanoušci v něm vidí bojovníka a rozeného vůdce. Situace je pro něj tedy příznivá a vypadá to, že smlouvu nakonec prodlouží.

A kdyby nakonec ne, mohl by v létě zadarmo putovat zpátky do Španělska. Zájem o jeho služby má Barcelona, Atlético Madrid nebo jeho bývalý zaměstnavatel Athletic Club Bilbao.

3.JUAN MATA (£22.50m)

Další Španěl a opět z Manchesteru United. Juan Mata je už nyní velmi žhavým zbožím. Do konce platnosti jeho smlouvy zbývá méně než půl roku, a tak může vyjednávat s jinými kluby.

Momentálně zraněný Juan Mata patří mezi fotbalisty pendlující mezi základní sestavou a lavičkou Rudých ďáblů. Ve svých třiceti letech už také není zrovna nejmladší, a tedy příliš perspektivním hráčem do budoucna.

Těžko říct, zda se klub pokusí jeho smlouvu obnovit. A kam by případně mohl odejít? Spekuluje se o návratu do Londýna, nikoliv však do Chelsea, nýbrž do Arsenalu. Kanonýři budou o středopolaře bojovat pravděpodobně s Juventusem. Italský celek již v zimě uloupil právě z Arsenalu Aarona Ramseyho, kterému v létě také končí smlouva.

4.HECTOR HERRERA (£19.80m)

Možná překvapivé jméno na seznamu. O koho tedy vlastně jde? Hector Herrera je důrazný a hodně bojovný středový záložník hrající za portugalské Porto. Mohli jste si ho všimnout ve středečním napínavém utkání s AS Řím, které dospělo až do prodloužení. Mexičan výborným výkonem přispěl k výhře 3:1 a postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Herrera patří mezi základní stavební kameny nejen v tradičním celku nejvyšší portugalské soutěže, ale i v reprezentaci. V zeleném mexickém dresu se objevil již na dvou mistrovstvích světa. Může se také pyšnit zlatou medailí z Olympijských her v Londýně z roku 2012.

Zájemce z italské Serie A, mezi které patří Neapol, AS Řím nebo Inter Milán, zaujal především svou dravostí a úspěšností v soubojích jeden na jednoho. O přestup však údajně nejeví zájem a rád by setrval v Portu.

5.JAMES MILNER (£13.50m)

V lednu oslavil už třiatřicáté narozeniny, přesto patří anglický záložník i nadále k nejběhavějším hráčům celé Premier League. Do Liverpoolu putoval v roce 2015 po vypršení smlouvy v konkurenčním Manchesteru City.

Od té doby zde strávil krásné čtyři sezóny, během kterých se podíval mimo jiné do finále Evropské ligy a Ligy mistrů. Angličan je také skvělým univerzálem a dokáže zahrát na více pozicích. Ať už jako střední záložník, krajní bek nebo křídlo.

Nejvíce pravděpodobným krokem v jeho kariéře se zdá být přesun do Leeds United, kde fotbalově vyrostl. Další možností je také jeho setrvání v Liverpoolu.

6.ANDREAS PEREIRA

Abychom tento článek úspěšně zakončili, přichází do třetice všeho dobrého fotbalista z Manchesteru United. Pro tentokrát výrazně mladší generace. Andreas Pereira, narozený v roce 1996.

Brazilský reprezentant s belgickými kořeny nyní dostává poměrně dost příležitostí, ty však přicházejí díky široké škále hráčů se zdravotními problémy.

Pereira má ještě zhruba 4 měsíce na rozmyšlenou, nejpravděpodobnějším řešením se však zdá být přestup do Valencie. Právě u Netopýrů již dříve působil, a to v roce 2018 v rámci hostování.

Reklama

Oblíbené