Spojte se s námi


Fortuna liga

Prodloužení smlouvy neoblíbeného Mandjecka? Spartě by vůbec nedávalo smysl

Publikováno

dne

V poslední době se hodně řeší, zda Georges Mandjeck podepíše ve Spartě novou smlouvu, či ne. Ta stávající mu končí na konci sezony, ale obě strany mají zájem o prodloužení. Jedinou překážkou má být délka kontraktu. Ale Spartě by prodloužení smlouvy nedávalo smysl.

Zdroj: sparta.cz

Letenští s kamerunským záložníkem jednají již delší dobu. Na finanční stránce věci se prý domluvily obě strany a zádrhel spočívá jen v délce smlouvy. Zatímco Pražané dávají přednost ročnímu kontraktu, Mandjeck s agentem by raději vyjednali dvouletý závazek.

Bývalého hráče Mét si podle informací deníku Sport oblíbil sportovní ředitel Tomáš Rosický, kterému se na Mandjeckovi líbí technika, snaha volit neotřelá řešení a také mentální odolnost. Ale i přesto si myslím, že existuje více argumentů proti prodloužení smlouvy než pro.

Zaprvé finanční stránka. Mandjeckovi stávající smlouva přináší cca milion korun měsíčně, díky čemuž patří mezi nejlépe placené hráče v týmu. Je nepravděpodobné, že by Mandjeck přistoupil na výrazně menší částku, takže v nové smlouvě by bral plus mínus stejně. A to je moc z několika důvodů – věk, perspektiva, téměř nulová pravděpodobnost dalšího výhodného prodeje, dosavadní nemastné neslané výkony…

Zadruhé věk. Mandjeckovi je již jednatřicet, každým rokem půjde jeho výkonnost dolů a dosud nevyčníval natolik, aby se Spartě vyplatilo mít tak drahého hráče v základu místo některého z mladých hráčů. V záloze mají Letenští přetlak. Čistým defenzivním štítem je sice jen Krejčí, ale na nejdefenzivnější pozici ve středu pole mohou naskočit Hašek, Trávník, Sáček či Frýdek.

Na konci podzimu nastupoval také na stoperu, kde Pražané dlouho hledali ideálního parťáka k Lischkovi. Ale Mandjeck na netradiční pozici určitě nepřesvědčil. Sice prokázal svůj dobrý přehled s míčem a výborné přihrávky, díky čemuž byla Sparta silnější v rozehrávce, ale pozičně a hlavně v defenzivních soubojích zaostával.

Nejvíce se jeho nedostatky projevily v utkání proti Mladé Boleslavi, kde si vůbec nevěděl rady s Nikolajem Komličenkem. Skoro by se dalo říct, že si s ním nejlepší střelec ligy dělal, co chtěl. Mladoboleslavští se na Mandjecka dopředu zaměřili a díky Komličenkovi překonávali záložní řadu Sparty pomocí nákopů či dlouhých míčů do nohy. Mandjeck tomu vůbec nedokázal zabránit.

Jako krátkodobý záskok posloužil solidně, ale dlouhodobě se nejedná o dobrou variantu.

A jako poslední a neméně důležitý faktor proti podpisu nové smlouvy je názor fanoušků. Většina mu neodpustila jeho letní pokusy o rozvázání kontraktu a odchodu pryč. Spolu s agentem zkoušel všemožné způsoby.

I když se Mandjeck následně neukázal jako problémový hráč, tak mezi oblíbence fanoušků rozhodně patřit nebude. Absolutně ne. Při jeho návratu po zranění na něj při zápase proti Baníku pískali a i když se situace postupem času uklidnila, tak by prodloužení smlouvy drtivá většina z nich brala jako velkou chybu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.