Spojte se s námi

Fortuna liga

Prodej Kuchty? Pokud nebude problém v kabině nebo abnormálně vysoká nabídka, nepředpokládám to. Nemají alternativu, myslí si Nerad

Hlavní téma posledních dní je jasné. Opustí po Tomáši Čvančarovi Spartu i druhý útočník Jan Kuchta? O reprezentanta je zájem v dánském Midtjyllandu. Letenští ale nemají adekvátní náhradu.

Publikováno

dne

Hlavní téma posledních dní je jasné. Opustí po Tomáši Čvančarovi Spartu i druhý útočník Jan Kuchta? O reprezentanta je zájem v dánském Midtjyllandu. Letenští ale nemají adekvátní náhradu.

Poslední rok kolem Jana Kuchty je hodně divoký. Poté, co si minulé léto místo návratu do Slavie vybral konkurenční Spartu, se uvedl vyloučením za šlápnutí do obličeje brankáře Olivera Vliegena. Za trest stál pět kol.

Po návratu se ale rozkoukal, zvykl si na Tomáše Čvančaru s Lukášem Haraslínem a vytvořil s nimi velice úderné trio. To válelo zvláště na jaře, druhou půlkou sezóny i díky němu Sparta prošla bez jediné prohry.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V létě ale odešel jeden zub z trojzubce. Čvančara po povedené sezóně podepsal v Borussii Mönchengladbach. Německý celek ho přivedl jako první volbu na hrot, on se hned při ligové premiéře uvedl dvěma zásahy.

„Minulou sezónu tu byl Čvančara a Kuchta. Když jeden chyběl, stejně ten druhý dokázal zahrát na hrotu sám. Vidíme, v jaké tristní formě je Olatunji, na Sejka je to zatím moc,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast Petr Nerad.

Neradovo tvrzení je trochu na hraně, jelikož se zraněním Čvančary Sparta ke konci minulého ročníku výkonnostně tápala. A ani nyní není tak dominantní, jako byla většinu jara s Čvančarou na pravé straně.

Přitom Veljko Birmančevič je sice typologicky jiná, ale kvalitní náhrada. Hlavní problém tkví ve formě Kuchty. A ani náhradníci Victor Olatunji s Václavem Sejkem nejsou v rozpoložení na základní sestavu.

„Pokud by Sparta nedostala abnormálně vysokou nabídku, nebo nedojde k problému v kabině, nepředpokládám, že by ho prodávala. Nemá alternativu, která by zalepila díru,“ pokračoval Nerad.

Závěrem je třeba si připomenout, že podobně končilo i Kuchtovo angažmá vs Slavii. Vše se zdálo být v pořádku a z ničeho nic byl pryč. Letos se ještě měsíc zpět usmíval v přípravě, nyní na spoluhráče křičí, když mu nenahrají.

Zdroj: Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené