Spojte se s námi


Fotbal

Proč tehdy Haškovi nevyšel přestup do Izraele? Jeho otec popsal podmínky, na které nemohl přistoupit

Martin Hašek byl blízko tomu, aby k žádnému rozpoutání větší kauzy nedošlo. Tehdy odcestoval do Izraele přijmout nabídku Maccabi Haifa, ta ale měla být nižší než byla domluvená, a tak z přestupu sešlo.

Publikováno

dne

Martin Hašek byl blízko tomu, aby k žádnému rozpoutání větší kauzy nedošlo. Tehdy odcestoval do Izraele přijmout nabídku Maccabi Haifa, ta ale měla být nižší než byla domluvená, a tak z přestupu sešlo.

Když se Martin Hašek mladší rozhodl neodcestovat s týmem na zimní soustředění do Španělska, spustil tím dlouhotrvající kauzu, která nepomohla ani jedné ze stran.

Tehdy se ale vše mohlo celkem pohodlně utnout, a to jeho zimním přestupem. Sparta svolila k jeho odchodu a přijala nabídku Maccabi Haifa.

Hráč tak do Izraele odcestoval a vše nasvědčovalo tomu, že by to mohlo klapnout. Sparta by dostala poměrně příjemné odstupné, hráč by mohl bez potíží pokračovat v kariéře.

Ovšem tehdy to nedopadlo. Izraelský celek veřejnost informoval, že hráčovy nároky byly příliš vysoké a oproti domluvě požadoval vyšší finanční odměnu.

Ze strany hráče žádné informace nepřicházely, a tak veřejnost měla jasnou informaci, kterou požadovala za pravdu. Martin Hašek starší nyní nicméně v rozhovoru pro RED CARD popsal, jak to vše mělo tehdy být.

„Martin se připojil k B-mužstvu a plánoval odchod. Dostal povolení k odletu na jednání do Maccabi Haifa a tam to nedopadlo.

Měl dojednaný určitý podmínky, šel na lékařskou prohlídku, vyfotili ho v dresu a pak šli odpoledne jednat o smlouvě, tam byla skoro polovina toho, na čem bylo domluvení, respektive jaké měl informace od agenta.

Martin si to přečetl, vzal papír a začal na něj něco psát, sportovní ředitel se ho ptal co píše a on mu odpověděl, že píše protinávrh. On mu řekl, ať to nepíše, že tohle je nabídka a takhle to bude. Martin mu odpověděl, že se tedy nemůžou dohodnout a rozloučil se s nimi. Pak mi volal, že se nedohodl,“ řekl Hašek starší.

Následně se tedy Hašek rozhodl jednostranně vypovědět smlouvy a začala kauza, která se táhla až do letošního podzimu. Hráč navíc kvůli psychickým potížím neplánuje pokračovat ani v tureckém Erzurumsporu, se kterým taktéž nenaskočil do zimní přípravy.

Zdroj: RED CARD

Reklama

Oblíbené