Proč ho jen prodávali? Janža byl v Plzni nechtěný. Dnes by se Viktorii hodil

Plzeň dlouhodobě sháněla krajního beka. Nakonec sáhla do Mariboru pro mládežnického reprezentanta Slovinska Erika Janžu. V Plzni se nechytl, dnes je členem jednoho z polských týmů.

zdroj: www.fcviktoria.cz

Plzeň již v dřívější době sháněla náhradu za Davida Limberského. Do Viktorie se nakonec ze slovinského Mariboru stěhoval tuzemský Erik Janža. Jenže nikdo nemohl tušit, že si Limberský bude svoji produktivitu a kvalitu udržovat vlastně až dodnes.

Celý podzim jsme ho sledovali velmi pečlivě, několikrát jsme se byli osobně podívat na zápase. Erik je stabilním členem základní sestavy Mariboru a jsme přesvědčeni, že pro nás bude velkým přínosem,“ prohlásil Adolf Šádek.

V Čechách odehrál jen tři zápasy, celkem 243 minut. Již po takhle krátké době odešel na hostování do Paphosu.

Erik sám cítil, že potřebuje větší herní vytížení, než tomu bylo v minulé sezoně. Proto jsme se domluvili na tom, že půjde na roční hostování. Zájmem hráče i naším je, aby pravidelně nastupoval,“ řekl k hostování Šádek.

Ani po vydařeném hostování Janža v Plzni nezůstal, dokonce se ani nezapojil do přípravy s mužstvem. Neprodleně po konci na Kypru se přestěhoval do námi oblíbené destinace, do Chorvatska, kde si jej vyhlédl Osijek.

V tamní lize opět předváděl přesvědčivé výkony. Za 19 zápasů si připsal pět asistencí a tým měl v průměru 1,84 bodu na zápas.

Z Osijeku následně jako volný hráč odešel do polského celku Gornik Zabrze, který po nepovedené sezóně hledal mladé a perspektivní hráče pro oživení kádru.

Janža ihned zapadl do sestavy a se svým mužstvem momentálně okupují dvanáctou příčku se ztrátou pouhých čtyř bodů na skupinu o titul. Po přesunu do Polska začaly Janžovi chodit i pravidelné pozvánky do národního týmu.

I když bylo těžké odhadnout, že Janža v sobě skrývá tolik kvalit, nutno podotknout, že dnes patří mezi čtyři nejdražší hráče týmu. Prvním je taktéž bývalý fotbalista Viktorie Plzeň Roman Procházka.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. A čím že by se Viktorii hodil, když byl naposto nepoužitelný? Sesypal se tu jak domeček z karet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?