Spojte se s námi


Fortuna liga

Proč ho jen prodávali? Janža byl v Plzni nechtěný. Dnes by se Viktorii hodil

Publikováno

dne

Plzeň dlouhodobě sháněla krajního beka. Nakonec sáhla do Mariboru pro mládežnického reprezentanta Slovinska Erika Janžu. V Plzni se nechytl, dnes je členem jednoho z polských týmů.

zdroj: www.fcviktoria.cz

Plzeň již v dřívější době sháněla náhradu za Davida Limberského. Do Viktorie se nakonec ze slovinského Mariboru stěhoval tuzemský Erik Janža. Jenže nikdo nemohl tušit, že si Limberský bude svoji produktivitu a kvalitu udržovat vlastně až dodnes.

Celý podzim jsme ho sledovali velmi pečlivě, několikrát jsme se byli osobně podívat na zápase. Erik je stabilním členem základní sestavy Mariboru a jsme přesvědčeni, že pro nás bude velkým přínosem,“ prohlásil Adolf Šádek.

V Čechách odehrál jen tři zápasy, celkem 243 minut. Již po takhle krátké době odešel na hostování do Paphosu.

Erik sám cítil, že potřebuje větší herní vytížení, než tomu bylo v minulé sezoně. Proto jsme se domluvili na tom, že půjde na roční hostování. Zájmem hráče i naším je, aby pravidelně nastupoval,“ řekl k hostování Šádek.

Ani po vydařeném hostování Janža v Plzni nezůstal, dokonce se ani nezapojil do přípravy s mužstvem. Neprodleně po konci na Kypru se přestěhoval do námi oblíbené destinace, do Chorvatska, kde si jej vyhlédl Osijek.

V tamní lize opět předváděl přesvědčivé výkony. Za 19 zápasů si připsal pět asistencí a tým měl v průměru 1,84 bodu na zápas.

Z Osijeku následně jako volný hráč odešel do polského celku Gornik Zabrze, který po nepovedené sezóně hledal mladé a perspektivní hráče pro oživení kádru.

Janža ihned zapadl do sestavy a se svým mužstvem momentálně okupují dvanáctou příčku se ztrátou pouhých čtyř bodů na skupinu o titul. Po přesunu do Polska začaly Janžovi chodit i pravidelné pozvánky do národního týmu.

I když bylo těžké odhadnout, že Janža v sobě skrývá tolik kvalit, nutno podotknout, že dnes patří mezi čtyři nejdražší hráče týmu. Prvním je taktéž bývalý fotbalista Viktorie Plzeň Roman Procházka.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.