Spojte se s námi


Liga mistrů

Proč fanoušci Manchesteru City nechodí na domácí zápasy Ligy mistrů? Guardiola má jasno

Publikováno

dne

Manažer Citizens se před úterním zápasem Ligy mistrů, které jeho mužstvo v domácím prostředí sehraje proti Dinamu Záhřeb, rozpovídal v krátkosti o důvodech, proč na Etihad Stadium pravidelně zůstávají prázdné sedačky při evropských pohárech.

Bývá to každoroční debata. Debata o tom, proč není Manchester City, elitní tým světa, schopen vyprodat domácí zápasy na Ligu mistrů. Při některých zápasech je množství prázdných sedaček dokonce tak alarmující, že si Etihad Stadium, jak je domácí svatostánek pojmenován, vysloužil nelichotivou přezdívku „Emptyhad Stadium“.

Trenéra Guardiolu ne zcela enormní zájem o vstupenky na Ligu mistrů, především na zápasy v úvodních fázích či skupinové fázi, mrzí. Je si však vědom důvodů, které k němu vedou.

„Víme, že fanoušci našeho klubu mají radši Premier League než Ligu mistrů, myslí si, že je zajímavější. Klub na toto téma dělal i řadu průzkumů v naší fanouškovské základně. Lidí se vyjadřovali v tom smyslu, že by mnohem raději upřednostnili vítězství v domácí soutěži než v Lize mistrů!“

Sám se však snaží některé z fanoušků přesvědčit o výjimečnosti nejznámější a nejprestižnější pohárové soutěže světa: „Je to skvělá soutěž, musí si ji prostě užívat, to ani jinak nejde. Máme skvělé hráče, které chtějí Champions League vyhrát. A k tomu potřebujeme fanoušky. Chceme zvednout nad hlavu ušatý pohár a udělat další krok vpřed.“

Manchester City má v letošní skupinové fázi 3 nepříliš atraktivní soupeře – Dinamo Záhřeb, Atalantu Bergamo a Šachtar Doněck. Dá se čekat, že ani jeden z domácích zápasů nebude vyprodán.

„Plno lidí je doma, v barech, jsou na to zvyklí roky, možná desítky let. Je to tím, že současná generace fanoušků (vyjma těch mladých) nikdy City v Lize mistrů nezažívala, je to pro ně novinka. Souvisí to s rozvojem klubu v posledních 10 letech,“ je přesvědčen trenér Guardiola.

„Budeme se snažit svést naše fanoušky. Budeme chtít hrát tak dobře, abychom je přesvědčili, že stadion je to nejlepší místo, kde trávit večer s Ligou mistrů. Bez fanoušků se neobejdeme, musí nás podpořit a vytvořit nám domácí atmosféru,“ uzavírá.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.