Spojte se s námi


Fotbal

Problémový útočník na odchodu z Realu Madrid? Chci aby zůstal, překvapil trenér Zidane

Luka Jović přišel do Madridu v létě 2019 z německého klubu Eintracht Frankfurt za 60 milionů eur. Měla se z něj stát velká hrozba pro všechny obrany La Ligy, svůj potenciál ale zatím vůbec nenaplnil. Jedním z důvodu je i to, že po jeho příchodu doslova ožil Karim Benzema.

Publikováno

dne

Luka Jović přišel do Madridu v létě 2019 z německého klubu Eintracht Frankfurt za 60 milionů eur. Měla se z něj stát velká hrozba pro všechny obrany La Ligy, svůj potenciál ale zatím vůbec nenaplnil. Jedním z důvodu je i to, že po jeho příchodu doslova ožil Karim Benzema a tak mladý Srb nedostával na hřišti tolik prostoru. Navíc se talentovaný útočník často dostával do problémů i mimo hřiště. Právě proto se začalo spekulovat o jeho odchodu.

Zdroj: realmadrid.com

Zinedine Zidane ale věří, že motivovat Joviće k lepším výkonům pro něj nebude problém. Počítá s ním i do této sezóny, kde by podle něj mohl mít v Realu Madrid svojí roli.

„Spousta lidí na něj má určitý názor, ale Jović je pořád hráčem Realu Madrid a já s ním počítám. Je před námi hodně dlouhá sezóna a hráči budou unaveni, proto potřebujeme mít i kvalitní fotbalisty na lavičce, což on nepochybně je,“ vysvětlil jeho roli v týmu trenér Bílého baletu.

„Fanoušci si také musí uvědomit, že máme za sebou sérii sedmi zápasů a hned poté hráči odjeli ještě na reprezentační srazy.

Navíc se nám vracejí a rovnou musí zasáhnout do Ligy mistrů, proto je nutné mít i dobré střídající hráče,“ uvedl francouzský stratég o náročném rozvrhu Realu Madrid.

Příznivci královského klubu tedy doufají, že se srbskému útočníkovi podaří prolomit střelecké trápení a vrátí se do formy, jakou měl v Německu.

Talent mu rozhodně nechybí, otázkou ale je, jestli ho dokáže prodat. Prostor k tomu rozhodně dostane a je jen na něm, zda si zvládne v Realu Madrid vybudovat svou pozici.

Zdroj: goal.com

Reklama

Oblíbené