Spojte se s námi


Fortuna liga

Problém není v trenérovi, Sparta je víc politika než fotbal, vzpomínal na své neúspěšné angažmá Litsingi

Byl hvězdou Teplic, v nejlepším věku ho přivedlo vedení Sparty, ale nedalo mu šanci se ukázat. Jak útočník Francis Litsingi vzpomínal na angažmá na Letné, během kterého zasáhl do pouhých sedmi zápasů?

Publikováno

dne

Byl hvězdou Teplic, v nejlepším věku ho přivedlo vedení Sparty, ale nedalo mu šanci se ukázat. Jak útočník Francis Litsingi vzpomínal na angažmá na Letné, během kterého zasáhl do pouhých sedmi zápasů?

Litsingi si jméno u českých fanoušků udělal během tříletého působení v Teplicích. Svými výkony se reprezentant Konga řadil mezi nejlepší útočníky ligy, ne nadarmo ho sledovaly i zahraniční kluby.

Teplicím se na jaře roku 2015 nepodařilo přesvědčit Litsingiho prodloužit kontrakt a on zdarma odešel do Sparty. Ta se těšila na třetí předkolo Ligy mistrů a potřebovala posílit konkurenci v útoku.

„Přišel jsem tam tehdy, abych pomohl. Víte, myslím si, že jsem byl dobrý hráč. Ale nehrál jsem, nedostal jsem šanci. Ono Sparta je víc politika než fotbal,“ řekla hvězda Teplic pro TN Nova před dvěma lety.

Jak šel čas, Litsingi stále čekal na pořádnou šanci. Poprvé v základní sestavě nastoupil 27. srpna, kdy letenští hráli poslední předkolo Evropské ligy. Remíza 3:3 z půdy švýcarského Thunu vzhledem k domácí výhře 3:1 stačila na postup.

Ve skupinové fázi soutěže se Spartě dařilo, Tripolis, Apoel Nikosie ani Schalke ji nedokázaly porazit a výsledkem byly tři výhry, tři remízy a postup. Litsingi k tomu ale příliš nepřispěl, odehrál pouze pět minut v posledním zápase s Apoelem.

„Problém nebyl v trenérovi. Prostě je to o klubu. Je to jednoduše prostředí, kde často ani trenér nemůže nic ovlivnit, i když se může snažit sebevíc,“ pokračoval Litsingi.

Pravdou je, že Zdeněk Ščasný měl k dispozici několik kvalitních útočníků. Vedle ikonického Davida Lafaty ve Spartě působil mladičký Lukáš Juliš a Nigerijec Kehinde Fatai, v útoku nastupoval občas i Ladislav Krejčí.

V srpnu na hřišti Thunu Litsingi rozhodně netušil, že jeho první utkání v základní sestavě Sparty bude zároveň tím posledním. Druhou šanci už ale nedostal, jen šestkrát naskočil z lavičky a v zimě odešel hostovat do Turecka. A rudý dres již neoblékl.

„Víte, já chtěl opravdu ve Spartě hrát a pomoci jí. Ale, říkám pravdu, neměl jsem šanci. Chtěl jsem toho udělat mnohem víc než v Teplicích. Bylo mi 28, byl jsem na vrcholu sil. Jenže jsem nedostal prostor a čas něco předvést,“ uzavřel Litsingi.

Zdroj: TN Nova

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.