Spojte se s námi


eSport

Přitáhne Rekkles větší pozornost na korejský challenger?

15. ledna započne v Koreji svoji pouť před LCK i druholigová scéna – LCKCL. Letošní rok by mohl být zlomový pro pozornost diváků mimo Koreu.

Publikováno

dne

15. ledna započne v Koreji svoji pouť před LCK i druholigová scéna – LCKCL. Letošní rok by mohl být zlomový pro pozornost diváků mimo Koreu.

Korejský challenger je možná trochu neprávem opomíjenou soutěží mezi západním publikem. Soutež, kde se rodí nové hvězdy pro LCK i mezinárodní soutěže umí překvapit a ukázat trochu otevřenější hru oproti elitní LCK.

V posledních třech letech LCKCL vyprodukovala řadu zajímavých hráčů, které vidíme napříč světovými ligami. Třeba LEC má aktuálně ve svých řadách čtyři hráče (Photon, Noah, Jun a Ice), kteří prošli tímto systémem. A takový osmnáctiletý Peyz, hrající za GenG v LCK, je už nyní jedním z nejlepších marksmanů světa.

Letos LCKCL může nabrat nový impuls z hlediska diváckého zájmu. Už nějakou dobu je známo, že se jedna z největších evropských legend – Rekkles, připojil k týmu T1.

Rekkles již během minulého roku postupně přešel z marksman role na supporta. Daní za tento přesun byl postupný ústup z hlavní sestavy Fnatic na pozici náhradníka v loňském roce.

Rekkles se rozhodně nebojí výzev a rozhodl se pro přesun do korejského ekosystému. Hráč plný zkušeností a s puncem velmi populární západní hvězdy pro Korejce rozhodně bude budit velkou pozornost. Navíc spolupráce s T1 bude atraktivní vždy.

Otázkou je, zda Rekkles ihned nastoupí v prvním duelu proti Kwandong Freecs Challengers (16. ledna). To si pravděpodobně T1 nechají jako překvapení. Nicméně jen přítomnost jedné z evropských legend by mohla udělat reklamu na nejlepší challenger ligu světa.

Ta potřebuje větší povědomí i mimo experty, přece jen její výkvět pak má značný vliv na rozvoj LoL i mimo Koreu. Budeme doufat, že jak liga, tak i T1 využijí této šance a přilákají nové diváky. Liga si to rozhodně zaslouží.

Zdroj: Leaguepedia, T1 – X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.