Spojte se s námi


Fortuna liga

Priskeho tajná zbraň do nadstavby? Bývalý brankář stihl během jara už čtyři trefy. V čem mu pomáhá kariéra futsalisty?

Není to vůbec jisté, ale v týmu Briana Priskeho se třeba už v nadstavbě klidně může objevit tajná zbraň Sparty. Bývalý brankář už během jara nastřílel čtyři branky a ve slibně rozjeté kariéře mu pomáhá i futsalová minulost.

Publikováno

dne

Není to vůbec jisté, ale v týmu Briana Priskeho se třeba už v nadstavbě klidně může objevit tajná zbraň Sparty. Bývalý brankář už během jara nastřílel čtyři branky a ve slibně rozjeté kariéře mu pomáhá i futsalová minulost.

Je to zajímavý příběh. Ještě na podzim hrál Radek Šiler třetí ligu za pražskou Admiru. V tomto roce ale devatenáctiletý útočník už střílí branky za rezervu Sparty a výrazně si tak říká o pozornost trenéra prvního mužstva Briana Priskeho.

Ve druhé lize stihl Šiler v šesti zápasech hned čtyři trefy a navrh svým spoluhráčům doručil dvě gólové asistence. Výrazně tak pomohl k vzestupu týmu Luboše Loučky, který unikl ze sestupových vod a je aktuálně na devátém místě tabulky.

„Zatím je to fantastický. Teď jsme sice prohráli s Opavou, ale jinak se nám daří a herně je to podle mě velmi dobré. Byla to pro mě samozřejmě trochu změna. Ve Spartě jsem ale působil už dřív a většinu kluků ze stejných ročníků jsem znal,“ prozradil pro web Sparty Šiler.

Z brankáře se stal gólovým útočníkem

Do mládeže Sparty přišel Radek Šiler původně jako brankář. Na tomto postu se ale v letenské akademii neprosadil a tak se přesunul do Dukly, kde se ale už postavil do útoku. V hlavním městě ale hrál také za Meteor a již zmíněnou Admiru.

„Minulou sezonu jsem měl po podzimu sezení s trenérem áčka, který mi řekl, že s nimi půjdu do přípravy a uvidíme. A pak už jsem tam prostě zůstal. Ze začátku se nám moc nedařilo, ale pak jsme najeli na šňůru a hezky si to sedlo,“ zhodnotil Šiler svou poslední štaci v Admiře.

Šiler už absolvoval také sraz reprezentace do 20 let, během kterého si zahrál proti stejně starým Angličanům. Není také bez zajímavosti, že nová sparťanská hvězdička má za sebou také působivou kariéru ve futsalu.

„Fotbal je hodně o rychlosti a kondici. Zato ve futsalu se hráči rychleji střídají, hraje se na malém prostoru. Je to celkově techničtější. Na mém postu to dost stálo na tom, abych si dokázal udržet hráče na zádech, což mi určitě dost pomohlo,“ dodal Šiler.

Hlavním úkolem pro zbytek této sezony bude pro Šilera záchrana rezervy Sparty ve druhé lize. Ale nelze vyloučit, že se třeba v nadstavbě podívá i do nejvyšší soutěže. Ať už vlivem zranění nebo v případě, že bude mít Priske se svým týmem s předstihem jistý titul.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.