Spojte se s námi


Fortuna liga

Priske o Pardubicích: Chyběla kvalita, nepodali jsme nejlepší výkon. Kouč Sparty chválí domácí za skvělé podmínky

Sparta Praha v zápase 17. kola Fortuna ligy zvítězila na hřišti Pardubic 2:1 a do tabulky zapsala další tři body. Jak uplynulý zápas zhodnotil kouč Sparty Brian Priske?

Publikováno

dne

Sparta Praha v zápase 17. kola Fortuna ligy zvítězila na hřišti Pardubic 2:1 a do tabulky zapsala další tři body. Jak uplynulý zápas zhodnotil kouč Sparty Brian Priske?

Sparta i po zápase s Pardubicemi stoprocentně zůstane na čele ligové tabulky. Pražané se dostali do vedení v 19. minutě, když si na povedený centr naběhl nikým nechráněný Ladislav Krejčí, který poslal míč do brány Antonína Kinského.

V průběhu první půle si hosté vyprodukovali pár velmi dobrých příležitostí ke skórování. Střelecké pokusy Davida Pavelka nebo Jakuba Pešky ale v síti neskončily.

Co do výkonnosti na tom ale Sparta nebyla ideálně. Faktorem pochopitelně mohou být těžké podmínky nebo také to, že trenér Priske vyměnil před zápasem v Pardubicích 8 hráčů.

Po nádherné trefě domácích, kdy se do sítě brankáře Petera Vindahla trefil Tomáš Zlatohlávek, odešly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

I přesto se ale dá říct, že měla Sparta více ze hry. A to zejména v druhém poločase. Vedoucí gól vstřelila Sparta až v 65. minutě. Lukáš Haraslín vyslal povedený centr do vápna, kde si nejlépe ze všech počínal kapitán Krejčí, jenž dostal míč do sítě a vrátil svému týmu vedení – 2:1.

A v 73. minutě už to mohlo být o dvě branky. Jan Kuchta sice dostal míč za záda brankáře Kinského, rozhodčí ovšem jeho gól kvůli ofsajdovému postavení neuznal. Infarktový závěr už hosté přežili a z Pardubic vezou právě těsnou výhru 2:1.

Priske o zápase s Pardubicemi…

„Bylo to těžké. Nebyl to náš nejlepší zápas. Řekl bych, že druhý poločas byl lepší. V tom prvním nám chyběla kvalita. Dneska jsme vyhráli, ale nepodali jsme 90 minut top výkon. Nakonec jsme ale přijeli pro tři body a musím smeknout před hráči. Zlepšili se a pozvedli svůj level, když to bylo třeba,“ uvedl Brian Priske na tiskové konferenci.

„Velký respekt pro celý klub. Museli dát opravdu hodně úsilí do přípravy hřiště a stadionu. Úžasná práce, kterou tu udělali. Rozhodně jsme dnes chtěli hrát a tím spíše na hřišti v takovém stavu. Opravu si vážíme toho, co do toho klub dal,“ doplnil na adresu domácího celku.

Zdroje: AC Sparta Praha, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené