Spojte se s námi


Fortuna liga

Priske o Kuchtovi: Neřeším, co se stalo v národním týmu. Když skládám sestavu, tak mi záleží hlavně na tom, aby to bylo co nejvýhodnější pro Spartu

Jan Kuchta se trápí. Takřka dva měsíce čeká na vstřelený gól, na reprezentačním srazu navíc uletěl a byl vyhozen společně s dalšími dvěma hráči z týmu. Proti Zlínu nechyběl v základní sestavě, své šance ale zahodil a nakonec musel smutný střídat. Co o něm řekl trenér Brian Priske?

Publikováno

dne

Jan Kuchta se trápí. Necelé dva měsíce čeká na vstřelený gól, na reprezentačním srazu navíc uletěl a byl vyhozen společně s dalšími dvěma hráči z týmu. Proti Zlínu nechyběl v základní sestavě, své šance ale zahodil a nakonec musel smutný střídat. Co o něm řekl trenér Brian Priske?

Osmého října tohoto roku se naposledy gólově prosadil útočník Jan Kuchta. Opora pražské Sparty se v posledních týdnech trápí a vše vyvrcholilo v reprezentaci, kde před utkáním s Moldavskem navštívil noční klub a společně s Vladimírem Coufalem a Jakubem Brabcem musel opustit tým.

Nemohl si tak naplno užít s týmem postupové oslavy. V klubu se jej to nikterak nedotklo, v pondělí již trénoval s týmem a připravoval se na zápas se Zlínem. Do něj nastoupil v základní sestavě a doufal, že konečně protrhne střeleckou smůlu.

Opak byl pravdou, Kuchta měl více šancí a ani jednu nedokázal proměnit. Trenér mu dal dostatek času na hřišti, ale v 71. minutě se již rozhodl Kuchtu stáhnout a dát šanci Victoru Olatunjimu, který je bezpochyby variantou na utkání s Realem Betis.

Priske o Kuchtovi

„Jeho role se nezměnila. Někdy je součástí výstavby, někdy chceme, aby byl v nábězích směrem k brance. V tom je podle mého názoru jeden z nejlepších v lize. Zároveň chceme, aby se podílel na defenzivě týmu. Starost o střílení gólů je asi silný výraz. Šance měl před repre pauzou a také dnes a měl je proměnit.

Je to pak otázka individuální kvality a rozhodnutí. On sám se musí podívat sám do sebe a vidět drobné detaily, které může zlepšit. V mnoha ohledech ale dnes odehrál dobrý zápas. Měl krásnou asistenci na ten první gól. Samozřejmě ale chci, aby moji útočníci dávali góly. To je jasné,“ řekl na tiskové konferenci trenér Brian Priske.

V klubu se pochopitelně skandál v reprezentaci řešil. Někteří fanoušci chtěli Kuchtovo potrestání, Sparta ale mlčela a potvrdilo se, že tento incident řešit nehodlá. Potrestala by totiž pouze sebe.

„Samozřejmě jsem s ním mluvil, když se v pondělí vrátil. Vždycky řeším, kdo by měl hrát, bez ohledu na okolnosti. Máme dobré útočníky, také Olatunji a Sejk. Neřeším ale, co se stalo v národním týmu. Když skládám sestavu, tak mi záleží hlavně na tom, aby to bylo co nejvýhodnější pro Spartu.

Na druhou stranu ale chci říct, že podporuji rozhodnutí fotbalové asociace. Záleží na tom, jak na to Kuchta zareaguje na hřišti. Dneska na to podle mě zareagoval dobře. Bylo by ale dobré, kdyby na to zareagoval i góly,“ dodal Priske.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené