Spojte se s námi


Fortuna liga

Případ jménem Plavšič: Měla by Sparta se zbrklým, leč technickým, fotbalistou prodloužit smlouvu?

Pražská Sparta má před sebou velkou otázku. V létě tohoto roku totiž končí smlouva Srdjanu Plavšičovi, který začal pod trenérem Pavlem Vrbou pravidelněji nastupovat. Dokáží se tak obě strany dohodnout?

Publikováno

dne

Pražská Sparta má před sebou velkou otázku. V létě tohoto roku totiž končí smlouva Srdjanu Plavšičovi, který začal pod trenérem Pavlem Vrbou pravidelněji nastupovat. Dokáží se tak obě strany dohodnout?

Zdroj: AC Sparta Praha

Srdjan Plavšič je na Letné od roku 2017, když do Sparty přestoupil v létě z Crvene Zvezdy Bělehrad. Smlouva mu nyní končí a klub se tak musí rozmyslet, zda s ním chce prodloužit kontrakt či nikoli.

Plavšič má totiž negativa, které se mnohým nelíbí. Pětadvacetiletý fotbalista je velmi zbrklý a občas zastaví výborně vyvíjející šanci svého týmu.

Jeho silnou stránkou rozhodně není sprint na samotného brankáře, ačkoliv by se to při jeho stylu hry nabízelo. Problém má totiž při zakončení, když má více času na přemýšlení.

To ostatně ukázal i v utkání s Teplicemi, kdy běžel společně s Adamem Hložkem sám na branku. Při sprintu neočekávaně zpomalil a jeho přihrávku na spoluhráče bez problémů zablokoval obránce hostujícího týmu.

Trenér Vrba pro něj má ale velkou slabost. Aby ne, svého času sázel na hráče podobného typu, kterými byli Pilař s Petrželou. A Plavšiče v týmu si tak dozajista přeje mít i nadále.

I přes všechny negativa ale Plavšič patří mezi nejtechničtější hráče celé ligy. Jeho práce s míčem u nohy je neuvěřitelná, stejně tak jako jeho centry.

Někdy je ale lepší, když za něj hraje instinkt než samotná hlava. Srbský fotbalista má ale klubu i nadále co nabídnout a k prodloužení by mělo dojít i v případě, že by do zápasů naskakoval ze střídačky.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.