Prezident UEFA Aleksander Čeferin splnil slib, zveřejnil výši mzdy

Prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Aleksander Čeferin ročně vydělává 1,64 milionu amerických dolarů v hrubém, zveřejněním své mzdy splnil slib o transparentnosti z roku 2016.

http://gty.im/621777554

Padesátiletý Slovinec dostal v roce 2017 podobnou výplatu jako šéf Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Gianni Infantino (1,61 milionu USD). Čeferinovi vydělané peníze se zdaňují v rodném Slovinsku i Švýcarsku, kde UEFA sídlí.


Není jasné, zda Čeferin vydělává nejvíce ve srovnání s pěti kontinentálními federacemi v rámci FIFA, ostatní členové nepublikovali detaily ohledně svých platů. Čeferinova mzda je však výrazně nižší, než jeho předchůdce Michela Platiniho a Slovinec nevydělává v rámci 20-členného výkonného výboru nejvíce.

Je jím jihoafrický výkonný ředitel Arsenalu Ivan Gazidis, který na zasedáních UEFA zastupuje evropské kluby – v sezóně 2016/2017 inkasoval 3,62 milionu USD.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.