Spojte se s námi


Ostatní

Prezident UEFA Aleksander Čeferin splnil slib, zveřejnil výši mzdy

Publikováno

dne

Prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Aleksander Čeferin ročně vydělává 1,64 milionu amerických dolarů v hrubém, zveřejněním své mzdy splnil slib o transparentnosti z roku 2016.

Padesátiletý Slovinec dostal v roce 2017 podobnou výplatu jako šéf Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Gianni Infantino (1,61 milionu USD). Čeferinovi vydělané peníze se zdaňují v rodném Slovinsku i Švýcarsku, kde UEFA sídlí.


Není jasné, zda Čeferin vydělává nejvíce ve srovnání s pěti kontinentálními federacemi v rámci FIFA, ostatní členové nepublikovali detaily ohledně svých platů. Čeferinova mzda je však výrazně nižší, než jeho předchůdce Michela Platiniho a Slovinec nevydělává v rámci 20-členného výkonného výboru nejvíce.

Je jím jihoafrický výkonný ředitel Arsenalu Ivan Gazidis, který na zasedáních UEFA zastupuje evropské kluby – v sezóně 2016/2017 inkasoval 3,62 milionu USD.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.