Prezident německé fotbalové asociace odchází z funkce! Grindela potopily zatajené příjmy

Kdekdo by si možná pomyslel, že se v Německu nekalosti na fotbalové scéně objevit nemohou. Opak je pravdou, jak ostatně vypovídá i případ z nejvyšších pater tamního fotbalu. Šéf DFB Reinhard Grindel odchází z funkce!

Embed from Getty Images

Člen Rady FIFA a zároveň také výkonného výběru UEFA ve funkci působil téměř tři roky. Nyní však z lukrativní pozice odchází, neboť neustál palbu na svou osobu. Její důvod?

Jak informuje týdeník Der Spiegel, jež je v Německu vlajkovou lodí investigativní novinařiny, Grindel v letech 2016 a 2017 zatajil příjmy, které měl získat z vedení dceřiné společnosti DFB zaobírající se mediální činností. Částka se měla blížit 80 tisícům euro, tedy zhruba dvou milionům korun. Deník Bild na Grindela “vyšťoural” ještě další pochybení – zatajení luxusních hodinek od kolegy z vedení UEFA.

Kdo Grindela nahradí? V kuloárech se zmiňuje zajímavé jméno! Nástupcem Grindela by se totiž dle některých měl stát Philipp Lahm, jehož všichni fotbaloví fanoušci znají z působení v Bayernu Mnichov a německé fotbalové reprezentaci.

Negativní publicita není pro německý fotbal rozhodně žádaná, tím spíše, když její reprezentace prochází složitým obdobím a navíc následující 2 evropské šampionáty bude pořádat buď ve spolupráci s ostatními zeměmi či samostatně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.