Spojte se s námi


Bundesliga

Prezident německé fotbalové asociace odchází z funkce! Grindela potopily zatajené příjmy

Publikováno

dne

Kdekdo by si možná pomyslel, že se v Německu nekalosti na fotbalové scéně objevit nemohou. Opak je pravdou, jak ostatně vypovídá i případ z nejvyšších pater tamního fotbalu. Šéf DFB Reinhard Grindel odchází z funkce!

Člen Rady FIFA a zároveň také výkonného výběru UEFA ve funkci působil téměř tři roky. Nyní však z lukrativní pozice odchází, neboť neustál palbu na svou osobu. Její důvod?

Jak informuje týdeník Der Spiegel, jež je v Německu vlajkovou lodí investigativní novinařiny, Grindel v letech 2016 a 2017 zatajil příjmy, které měl získat z vedení dceřiné společnosti DFB zaobírající se mediální činností. Částka se měla blížit 80 tisícům euro, tedy zhruba dvou milionům korun. Deník Bild na Grindela „vyšťoural“ ještě další pochybení – zatajení luxusních hodinek od kolegy z vedení UEFA.

Kdo Grindela nahradí? V kuloárech se zmiňuje zajímavé jméno! Nástupcem Grindela by se totiž dle některých měl stát Philipp Lahm, jehož všichni fotbaloví fanoušci znají z působení v Bayernu Mnichov a německé fotbalové reprezentaci.

Negativní publicita není pro německý fotbal rozhodně žádaná, tím spíše, když její reprezentace prochází složitým obdobím a navíc následující 2 evropské šampionáty bude pořádat buď ve spolupráci s ostatními zeměmi či samostatně.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.