Spojte se s námi


Liga mistrů

Preview: Souboj dvou tradičních týmů Karabach vs. BATE Borisov

Publikováno

dne

Úterý 7. 8. přinese souboj dvou týmů, které každoročně sledujeme v Evropské lize, popřípadě Lize mistrů a též klubů, se kterými mají zkušenost týmy z české ligy. Hledat favorita tohoto zápasu snad ani nejde, kdo bude nakonec slavit?

BATE Borisov čeká dlouhá cesta do Ázerbájdžánu, přesněji řečeno do Karabachu, na které má příjemné vzpomínky Viktoria Plzeň (0:0 venku, 1:1 doma), jenže tento tým se nesmí podcenit, svou ligu vyhrál o 16 bodů před dlouholetým rivalem Gabalou, ovšem pohár nezískal, ve čtvrtfinále vypadl se Sumqayitem (2:1, 0:2). Karabach v lize zaznamenal tři porážky, z toho dvě venku, první porážku jim uštědřila Gabala (0:1), dále Neftci Baku (0:1) a nejvyšší porážku Kesla (0:3). Velkou zajímavostí je, že z 28 zápasů v lize udrželi 18 čistých kont a stále platí za tým, kterému se špatně dávají góly.

BATE Borisov je momentálně v půlce běloruské ligy, takže je rozehrán a hlavně první v lize, po 17 zápasech jen jedna porážka v Gorodeji (1:2) a co by je mohlo povzbudit je, že pouze v jednom utkání nedali gól a to proti  Šachter Soligorsk (0:0). V běloruském poháru došli až do finále, tam ale bohužel prohráli s Dinamem Brest (2:3). BATE Borisov má čerstvé vzpomínky na Slavii Praha, se kterou po boji vypadli (2:1 doma, 0:1 venku) a vypadli tak i z boje o Ligu mistrů, o to větší budou mít motivaci, se tento rok dostat až do hlavní fáze Ligy mistrů.

Tyto týmy se v historii ještě neutkaly, takže hledat favorita zápasu, je jako hledat jehlu v kupce sena. Oba týmy hrály minulý ročník jinou Evropskou soutěž, Karabach Ligu mistrů, BATE Borisov Evropskou ligu. BATE Borisov se po porážce se Slávií utkal o Evropskou ligu s Oleksandriji (1:1, 2:1), ale ve skupinové fázi díru do světa neudělal. Ano skupina byla těžká, týmy jako Arsenal, Kolín, nebo Crvena Zvezda mají svojí kvalitu. Ovšem jediná výhra byla žalostně málo, domácí výhra nad Kolínem (1:0) nenapravila zápasy s Arsenalem (2:4, 0:6), Crvenou Zvezdou (0:0, 1:1) a podruhé s Kolínem (2:5). Bylo z toho poslední místo se šíleným skóre 6:16. Do letošního 3. předkola se museli probojovat už z 2. předkola přes HJK Helsinki (2:1, 0:0).

Karabach minulý rok překvapil, od 2. předkola se dostal až do Ligy mistrů a to soupeři nebyli nejlehčí. Karabach nezastavila jak Samtredia (5:0, 1:0), tak ani Sheriff Tiraspoll (2:1, 1:0) a nečekaně i Kodaň (1:0 doma, 1:2 venku). Ovšem po téhle jízdě si nezasloužili dostat skupinu smrti, týmy jako Chelsea (0:6, 0:4), Atletico Madrid (0:0, 1:1)  nebo AS Řím (0:1, 1:2) znamenaly pro Karabach konec v Evropských pohárech. Letos museli začít už od 1. předkola a stejně jako loni je zatím nikdo nezastavil.

Tip Ruik Football: výhra Karabachu v kurzu 2,10

Reklama

Oblíbené