Spojte se s námi


Serie A

Preview: Lazio přívítá Fiorentinu

Publikováno

dne

14. kolo Serie A má v neděli na plánu odehrání 5 zápasů. Za sázkařsky zajímavý považuji duel mezi domácím Laziem a hosty z Fiorentiny. Zápas startuje v 18:00 SEČ a zaslouženým favoritem jsou domácí.

Lazio

Laziu se v lize daří a na vyrovnané špici tabulky je na 5. místě s 28 body. Na první Neapol však ztrácí „jen“ 7 bodů a zápas má k dobru. Lazio devět zápasů napříč všemi soutěžemi vyhrálo. Tuto šňůru přerušilo až AS Řím, které v derby doma Lazio porazilo. Ani čtvrteční zápas LM Laziu příliš nevyšel. K zápasu nastoupila spousta hráčů širšího kádru a hlavní opory dostaly volno. To bylo na výkonech týmu hodně znát a nakonec se v Římě zrodila překvapivá remíza 1:1 s Vitesse.

Kouč S. Inzaghi musí řešit zdravotní problémy těchto hráčů: Felipe Anderson (Z 0/0), Wallace (O 3/0), Caicedo (U 7/0) a Di Gennaro (Z 1/0). Nejedná se o žádné výrazné ztráty, naopak všechny nejdůležitější opory jsou fit.

Formaci bychom ze strany domácích měli vidět ve stylo 3-4-2-1 a ve jmenném složení: Strakosha, Bastos, Vrij, Radu – Marušič, Leiva, Parolo, Lulič – Milinkovič-Savič, Alberto – Immobile. Největší pozornost je samozřejmě směrována na útočné trio Savič-Alberto-Immobille, které v lize zatím nastřílelo 20 gólů.

Fiorentina

Fialky ještě nedávno také mohli mluvit o dobré formě. Pak ale přišlo zhoršení a je z toho šňůra tří ligových zápasů bez výhry, ve kterých Fiorentina získala jen pouhý jeden bod. V lize je Fiorentina 11. s 17ti body. V posledních zápasech prohrála překvapivě v Crotone a následně očekávaně proti AS Řím. V posledním ligovém kole pak pouze remizovala na hřišti SPAL, což lze brát také jako velkou ztrátu.

Italský trenér Pioli má jistě velkou radost, jelikož nemusí řešit žádné absence, ať z důvodu zranění či karetních trestů.

Pioli vyšle svoji sestavu na hřiště v ofenzivně laděné formaci 4-3-3, jmenovitě: Sportiello – Gaspar, Pezzella, Astori, Biraghi – Benassi, Badelj, Veretout – Chiesa, Simeone, Théréau. Nejvíce pozornosti určitě zaslouží dvojice Théréau-Veretout, které se daří z kádru Fiorentiny asi nejlépe.

Prediction

Fiorentina poslední tři zápasy nevyhrála a v tomto to bude mít velmi těžké. Lazio má kvalitnější kádr. Ačkoliv se mu nepovedlo vyhrát v týdnu v EL, tak důležité je, že pošetřilo opory. Zde je jasné, co je pro Lazio primární. Očekávám (stejně jako SK) výhru domácího týmu.

Reklama

Oblíbené