Spojte se s námi


Liga mistrů

Preview: Barcelona přivítá Sporting hrající o postup

Publikováno

dne

Ve skupině D nás čeká ještě dramatická koncovka. Barcelona už sice má jistý postup z prvního místa, ale Juventus a Sporting si to na dálku rozdají mezi sebou o postup. Portugalský tým je na tom o poznání hůře, jelikož proti Barceloně musí bezpodmínečně vyhrát a doufat, že Juventus ztratí v souboji s Olympiakosem.

Barcelona

Barcelona si podle předpokladů došla pro pohodlný postup ze skupiny. Poslední dvě kola se ale střelecky trápí, jelikož zápasy s Juventusem a na Olympiakosu dopadly bezbrankovou remízou.

Tým se spoléhá na svého nejlepšího hráče, Lionela Messiho, který za pět zápasů posbíral tři branky a jednu asistenci. Zajímavostí je, že je to jediný hráč Barcelony, který ze skupinových zápasů doposud posbíral více než jeden kanadský bod.

Sporting

Sporting musí jít do tohoto zápasu naplno. Se sedmi body okupuje třetí pozici zajišťující účast ve vyřazovacích fázích Evropské ligy, kterou mu už beznadějně poslední Olympiakos nemůže vzít.

Ovšem lisabonský klub by se v případě výhry a zaváhání Juventusu mohl posunout na místo druhé. V posledním zápase se Sporting poradil s Olympiakosem 3:1, když hlavní podíl na výhře měl Bas Dost, jenž vsítil dvě branky.

Vzájemný zápas

V prvním vzájemném zápase ve skupině zvítězila Barcelona těsně 1:0 díky vlastní brance Coatese. Úvodní minuty byly vyrovnané, ale s postupem času přebral katalánský klub iniciativu a zápasu plně dominoval.

Svoji převahu přetavili ve 49. minutě v branku a vzhledem k tomu, že Sporting už do konce zápasu nevystřelil, tak si vedení i pohlídali.

I v tomto zápase by měla Barcelona dominovat, i když jí už prakticky o nic nejde, naopak soupeř se bude spoléhat na zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.