Spojte se s námi


Evropská liga

Preview: Arsenal dnes odvrací trapas proti BATE Borisov

Publikováno

dne

Odveta na Emirates Stadium rozhodne o tom, zda londýnský Arsenal kouče Emeryho potupně vypadne s běloruským BATE, anebo dokáže zúročit kvalitu svých hráčů a postoupí.

Emery své hráče varoval, že před nimi může být dlouhý večer. Narážel tak na případné prodloužení a pokutové kopy, které hrozí při výsledku 1:0 pro domácí. Byť běloruští šampioni neodehráli od poloviny prosince kromě střetu s Arsenalem v domácím prostředí ani jedno mistrovské utkání, stejně dokázali anglický klub porazit.

Pro domácí možná největší zážitek za posledních několik let, pro hosty obrovská potupa. Arsenal navíc přišel o vyloučeného Lacazetta, který bude v odvetě chybět. V okamžiku, kdy Arsenal musí střílet góly, to je nepříjemné zjištění.

„Je to pro nás extrémně důležitý zápas,“ uvedl Emery na tiskové konferenci. „Po venkovním výsledku musíme bojovat celých 90 minut, možná i 120,“ naráží na prodloužení. „Budeme mít v zádech fanoušky, věřím, že nás poženou k vítězství a postupu. Uděláme pro to maximum.“

Zpět v základní sestavě by se mohl objevit Mesut Özil, který nebyl v úvodním utkání proti BATE vůbec na soupisce, trenér s ním nepočítal ani mezi náhradníky. Chybět bude zmiňovaný Lacazette, nejasný je start Ramseyho, Papastathopoulose a Maitland-Nilese.

Loni ve skupinové fázi Arsenal porazil BATE na domácím stadionu poměrem 6:0, uvidíme dnes podobnou demolici?

Tip na sázení | Počet branek 3.5 over v kurzu 2,18

Reklama

Oblíbené