Spojte se s námi


Serie A

Preview: 14. kolo Serie A zakončí zápas Atalanta – Benevento

Publikováno

dne

V pondělní dohrávce 14. kola Serie A bude hostit domácí Atalanta Bergamo hosty z Beneventa. Vzhledem k formě, nebo spíš neformě hostujícího celku je domácí tým velkým favoritem. Zápas startuje v 20:45 SEČ.

Atalanta

Atalanta je aktuálně na 12. místě s 16 body skóre +1. Atalantě se povedla minulá sezóna, díky které letos hraje i Evropskou ligu. Tam ve čtvrtek předvedla nevídaný počin, když porazila (byť oslabený) Everton na jeho vlastním hřišti v poměru 1:5. V lize se Atalantě trošku přestalo dařit. Po dvou domácích výhrách přišla šňůra tří zápasů v řadě bez výhry a se ziskem jediného bodu. Tento jediný bod získala Atalanta za domácí remízu se SPAL, což lze brát určitě jako ztrátu. V posledním ligovém kole Atalanta nepřekvapila a rozjetému Interu podlehla na jeho hřišti 2:0.

Kouč Gasperini má starosti jen s dlouhodobě zraněným Spinazzolou (O 6/0). Ostatní hráče má k dispozici. Lze tak očekávat formaci 3-4-2-1 ve složení: Berisha – Masiello, Caidara, Toloi – Gosens, Cristante, Freuler, Hateboer – Iličič, Gomez – Petagna. Nejvíce toho aktuálně na hřišti předvádí dvojice Iličič – Gomez, která má lepší formu než zbytek týmu.

Benevento

Nováček Serie A prožívá velmi špatnou sezónu. Ačkoliv se od tohoto týmu nic moc nečekalo, a boj o záchranu mu byl souzen ze všech stran, aktuální situace je více než krizová. Benevento je na posledním místě a v dosavadních 13. zápasech nezískalo ani jeden bod. Skóre -27, je také suveréně nejhorší z celé Serie A. Beneventu chybí kvalita. V posledním ligovém zápase padlo doma se Sassuolem v poměru 1:2.

Kouč De Zerbi řeší problémy se zraněním u hráčů Iemello (U 6/1), Letizia (O 11/0) a Ciciretti (Z 9/2). V případě posledních dvou jmenovaných se jedná o výraznou ztrátu. Suspendován pro tento zápas je navíc Lucioni (O 5/0). V kádru Beneventa je i pár zajímavých jmen, na příklad záložník Cataldi (dříve Lazio) či A. Costa (dříve Empoli).

Kouč De Zerbi pošle na hřiště formaci 4-3-3 ve složení Brignoli – Venuti, Costa, Antei, Chiara – Chibsah, Cataldi, Viola – Lombardi, Armenteros, D´Alessandro.

Prediction

Benevento hrálo dva poslední venkovní zápasy na hřištích Juventusu a Cagliari. Oba zápasy prohrálo 2:1. Obecně hraje Benevento vcelku ofenzivní fotbal. To se asi nezmění ani tentokrát. Domácí jsou sice zaslouženým favoritem, ale velká výhra to asi nebude. Věřím, že o více jak dvě branky domácí nezvítězí. Osobně hraji Benevento s AH +2 góly.

Reklama

Oblíbené