Spojte se s námi


Fotbal

Přestoupí Neymar do Manchesteru United? S největší pravděpodobností ne

S blížícím se otevřením přestupového okna vyplouvá na povrch stále více přestupových spekulací. S jednou z nich přišla nedávno francouzská média. Spekulují, že by francouzský velkoklub PSG měla opustit jedna z jeho největších hvězd.

Publikováno

dne

S blížícím se otevřením přestupového okna vyplouvá na povrch stále více přestupových spekulací. S jednou z nich přišla nedávno francouzská média. Spekulují, že by francouzský velkoklub PSG měla opustit jedna z jeho největších hvězd. Brazilský fotbalový útočník Neymar. Posílit by měl anglický celek Manchester United. Může se takový transfer uskutečnit?

PSG má pro příští sezonu jasný záměr. Už teď je jisté, že v dresu francouzského mistra nebude pokračovat jeden z nejlepších hráčů fotbalové historie Lionel Messi, kterého zkouší ulovit jeho mateřský klub FC Barcelona. Nastupovat za PSG by neměl ani Neymar. Z obávaného útočného trojzubce by měl pokračovat tedy pouze Kylian Mbappé, kolem kterého by majitelé PSG chtěli poskládat nový vítězný tým.

Ať už Neymar přestoupí kamkoliv, musí se jeho budoucí zaměstnavatel připravit hned na několik věcí. Tou první, která by mohla potenciálního zájemce o Brazilcovi služby odradit, je samotný věk hráče. Neymarovi je už 32 let, a i když stále patří mezi jedny z nejlepších křídelníků světa, nemůže na něm žádný klub postavit svou budoucnost. Jeho angažováním by klub získal okamžitou kvalitu na zhruba dvě sezony, potenciální přínos do budoucna už ne.

Další komplikací pro nový Neymarův klub by mohl být hráčův plat. Neymar patří k nejlépe placeným hráčům PSG a rozhodně by s platovými požadavky směrem dolů nešel. Kdo si tedy bude chtít Neymara pořídit, bude jej také muset náležitě zaplatit.

Třetím problémem by mohla být skutečnost, že s přibývajícím věkem je Neymar stále více náchylný ke zraněním. V PSG by mohli vyprávět. Brazilec přicházel do PSG za účelem vítězství v Lize mistrů, která je pro pařížský celek stále zakletá. Neymar přitom do vyřazovací části zasáhnul jen v několika málo případech. Jinak jej vždy skolilo zranění.

Dával by tedy přestup do Manchesteru United, o kterém začala francouzská média psát, nějaký smysl? Zcela určitě ne. Nizozemský trenér United Erik ten Hag si na přestupovém trhu počíná zatím velmi zodpovědně a logicky. Přivádí přesně takové hráče, kteří pasují do jeho koncepce.

Nehledě na to, že jednu velkou hvězdu v týmu už měl. Konflikt, který měl s Cristianem Ronaldem, který vyústil v Portugalcův odchod do Saúdské Arábie, si fanoušci pamatují ještě velmi dobře.

Není vyloučeno, že podobný problém by mohl nastat i v případě Neymara. Navíc spojení Manchesteru United a Neymara vyvrátil už také Fabrizio Romano. Podle respektovaného novináře žádná jednání mezi Neymarem a United nezačala a pravděpodobně ani nezačnou.

United mají navíc do útoku vytipované zcela jiné hráče. Nutně by potřebovali posílit na pozici hrotového útočníka, přičemž Neymar celou kariéru nastupuje na křídle. United by rádi získali buď Harryho Kanea z Tottenhamu, nebo Victora Osimhena z Neapole.

Kde tedy nakonec brazilský kouzelník skončí? To zjistíme až v letním přestupovém období. Rozhodně však platí to, že Neymarův budoucí zaměstnavatel bude muset dokázat udržet na uzdě Brazilcovo ego a vysvětlit mu, že Neymar je tu pro tým. A nikoliv naopak.

Zdroj: Fabrizio Romano, L’Équipe

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.