Spojte se s námi


Fortuna liga

Přes návraty hráčů na dohrání kariéry cesta nevede. Na to má česká liga příliš velkou úroveň

Co platilo dříve je již minulostí. Čeští fotbalisté působící v zahraničí se po úspěšné kariéře vrátili domů a svému klubu ještě nesmírně pomohli. Jenže za poslední léta většina případů končí fiaskem.

Publikováno

dne

Co platilo dříve je již minulostí. Čeští fotbalisté působící v zahraničí se po úspěšné kariéře vrátili domů a svému klubu ještě nesmírně pomohli. Jenže za poslední léta většina případů končí fiaskem než-li trefou do černého.

Zdroj: sparta.cz

Ve FORTUNA:LIZE je to nejčastěji Sparta, která přivádí své bývalé hráče po zahraniční štaci. Naposledy to byl například Ladislav Krejčí I., který se prozatím zdá být velkým propadákem.

Po několika letech v Itálii, kdy podle svých slov nasbíral spoustu zkušeností a stal se vyspělejším hráčem, by měl být jednoznačným tahounem Sparty. Stal se ale pravý opak, Krejčí často patří k nejhůře hodnoceným hráčům letenských a od fanoušků si vysloužil velkou kritiku.

Další navrátilec David Pavelka zatím proplouvá vcelku nenápadně. Na jeho obranu je třeba říct, že ne vždy hraje na své primární pozici, každopádně hráč jeho formátu by si i s tím měl poradit.

Ve sparťanské sestavě zapadl do průměru, rozhodně byste neřekli, že ještě nedávno patřil do základní sestavy reprezentace.

Dalším navrátilcem tohoto léta byl Ondřej Čelůstka. Ze tří jmenovaných je jeho angažmá jednoznačně nejpozitivnější, ovšem ani na něj nemůže jít pouze chvála.

Jeho individuální výkony patří k těm lepším, ovšem 16 obdržených branek po deseti kolech není pro lídra obrany dobrá vizitka. Sparta je navíc sedmá nejhorší v počtu obdržených gólů, v první desítce dokonce úplně nejhorší.

Jen jméno a úspěšná kariéra už prostě nezaručuje jistý úspěch po návratu domů. Ač si to mnozí nemyslí, česká liga má vysokou úroveň. Sice ne po fotbalové stránce, takticky, soubojově a běžecky je ale na extrémní úrovni.

Proto například zde neuspěli skvělý fotbalisté jako Danny, Altintop, Biabiany či Kaya. Všichni očekávali, že zde budou na konci kariéry kralovat, stal se ale přesný opak. Český fotbal si zakládá na bojovnosti, běžecké připravenosti a spoustě soubojů – často na úkor fotbalové krásy.

To je důvod, proč návraty hráčů do české ligy končí fiaskem. Všichni očekávají, že díky svým zkušenostem a jménu ligu v pohodě zvládnou, pokud se ale nepřizpůsobí důrazu a nebudou v dobré kondici, nikdy patřit mezi nejlepší hráče nebudou.

Hledáte nějaký příklad? Petr Jiráček se po návratu z Bundesligy snažil restartovat kariéru ve Spartě, už po roce se stěhoval do Jablonce a nakonec následoval sešup do Zlína.

Lukáš Pokorný se po nadějném startu ve francouzském Montpellier vrátil do Slavie, kde ale neuspěl a nakonec se přesunul do Bohemians, kde se trápí doteď.

Adam Hloušek se po letech v Bundeslize a v Polsku přesunul do Plzně, kde strávil jednu sezonu, neuspěl a šel zase o dům dál. Nové angažmá si našel ve 3. Bundeslize.

Dále můžeme uvést také třeba Michala Kadlece, Kamila Vacka, Jakuba Hromadu či Václava Pilaře. Návrat Josefa Hušbauera do Sparty také nevyšel dle představ, jeho kariéru nakopl až přestup do Slavie.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.