Spojte se s námi


Bundesliga

Přehlížený talent: Africký stoper patří již v jednadvaceti k nejlepším obráncům Bundesligy!

Publikováno

dne

Každý klub ročně utratí spoustu peněz na skautech, kteří mají za úkol jedinou věc. Nalézt pro klub toho ideálního hráče na přestup. Často ale nehledají jen vyzrálé hráče, ale stadiony objíždí také proto, aby našly nové talenty, ze kterých v budoucnu vyrostou skvělí hráči. A jednoho z nich objevili skauti Bayeru Leverkusen, když přivedli stopera Edmonda Tapsobu.

Burkina Faso je africká krajina, která je přímo poblázněná fotbalem. Málokdo o tom ví, ale když mělo její národní mužstvo na dosah kvalifikování na MS 2018 v Rusku, chytlo to celou zemi. Ačkoliv její mužstvo několikrát porazilo například reprezentaci Senegalu, plnou hráčů světové kvality, samotná Burkina příliš hvězdnými hráči neoplývá. Ve svém kádru má dva jednoznačně nejlepší hráče a to jsou Bertrand Traoré z Lyonu a právě Edmond Tapsoba.

Tento teprve jednadvacetiletý hráč již má za sebou dlouholeté působení v portugalské lize, ze které se letos v lednu stěhoval do kádru německého Leverkusenu, jehož obrana je po jeho příchodu jako znovuzrozená. Od svého příchodu odehrál všech možných 9 utkání, ve kterých pouze jedinkrát neodehrál 90 minut. V devíti zápasech obdržela defenzíva Leverkusenu 10 branek, z toho 3 v duelu s Dortmundem. Během tohoto období ani jednou nezakusili pachuť porážky, když vítězství slavili hned 8 krát a tři body si neodvezli pouze z Lipska, kde remizovali shodně 1:1.

Nicméně i tento přestup si musel Tapsoba zasloužit. Do Bayeru přestoupil z portugalské Vitória Guimarães, kde je i přesto, že odehrál pouze polovinu sezony, aktuálně s pěti brankami čtvrtým nejlepším střelcem. Svými góly přispěl i ke kvalifikaci do Evropské ligy, ve které vstřelil v 6 zápasech 3 branky.

Po polovině této sezony se Bayer Leverkusen rozhodl rodáka z Burkiny Faso odkoupit za 18 milionů eur. V té době bylo jeho hodnota pouhých 4,50 milionů eur. Během 5 zápasů, které v Bundeslize odehrál, se dokázal umístit na druhé příčce v žebříčku nejpřesněji nahrávajících hráčů s úspěšností 91 %.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.