Spojte se s námi


Fotbal

Představení týmů Premier League: Umístění Tottenhamu bude závislé na situaci okolo Kanea

Tottenham má za sebou dvě odlišné půl sezóny. V té první válcoval jednoho soupeře za druhým a vévodil ligové tabulce, ve druhé ztrácel body jako na běžícím páse a byl rád, že v posledním kole nepřišel o Evropskou konferenční ligu.

Publikováno

dne

Tottenham má za sebou dvě odlišné půl sezóny. V té první válcoval jednoho soupeře za druhým a vévodil ligové tabulce, ve druhé ztrácel body jako na běžícím páse a byl rád, že v posledním kole nepřišel o Evropskou konferenční ligu. Jak si povede letos?

Výkony, výsledky i celkové umístění Tottenhamu v tabulce bude záviset na tom, jak se vyvine situace okolo Harryho Kanea, který by konečně rád vyhrál nějakou větší trofej a doufá v přestup.

To samozřejmě ztěžuje práci Nuno Espirito Santovi, novému hlavnímu trenérovi Spurs. Sám portugalský stratég v jednom z rozhovorů řekl, že pokud Harry nechce za klub bojovat, přeje si i on jeho odchod.

Že by ale Santo podle toho jednal na přestupovém trhu říci nelze. Jedinou posilou do ofenzivy je talent Sevilly Bryan Gil, naopak klub opustili Carlos Vinícius, Gareth Bale a Erik Lamela, tedy hned trojice křídelníků, respektive útočníků.

Dle informací plánuje vedení Tottenhamu přivést Lautara Martíneze. To by byla fantastická, ale taktéž pořádně drahá záplata na díru po Kaneovi.

Kádr po Janu Vertonghenovi opustila i druhá belgická ikona, stoper Toby Alderweireld se rozhodl podepsat kontrakt v Kataru. Jako náhrada za něj přichází argentinský Cristian Romero. Můžete si ho pamatovat z letošní Copy América, kde patřil k nejlepším na své pozici.

Z Atalanty bude v následující sezóně hostovat ještě Pierluigi Gollini, jenž by měl krýt záda kapitánu Hugu Llorisovi.

Kádr jako celek působí poněkud nepředvídatelně. Z obranné linie odešel už zmíněný vůdce Alderweireld, na pravém bekovi nastupují Matt Doherty a Serge Aurier, na které se z dlouhodobého hlediska nelze spolehnout.

Zálohu má Santo na top úrovni, do ní investovat nepotřebuje. Moussa Sissoko, Tanguy Ndombele a Pierre Emile Hojbjerg patřili nejen loni k oporám.

Útok zatím nelze hodnotit, jelikož stále není jasné jeho složení. Jisté je jen to, že na umění Heung-Min Sona se budou fanoušci Spurs spoléhat ještě více než v minulých sezónách.

Uvidíme, jak budou Son a spol. pod novým trenérem fungovat. Nezapomeňme, že Santo s průměrným kádrem Wolverhamptonu vybojoval před dvěma lety Evropskou ligu a nyní bude mít k dispozici mnohem kvalitnější výběr.

Tip na umístění: 5. místo

Reklama

Oblíbené