Spojte se s námi


Evropská liga

Představení soupeře: Betis není jen Isco! Koho by se měla Priskeho sestava obávat?

Sparta Praha dnes večer zabojuje o účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy. Po zpackaném dvojzápase s Rangers musí naplno bodovat, proti ale bude ve formě hrající Betis. Jaké jsou největší zbraně trenéra Manuela Pellegriniho?

Publikováno

dne

Sparta Praha dnes večer zabojuje o účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy. Po zpackaném dvojzápase s Rangers musí naplno bodovat, proti ale bude ve formě hrající Betis. Jaké jsou největší zbraně trenéra Manuela Pellegriniho?

Betis není jen Isco, Pellegrini má na soupisce k dispozici mládí i zkušenost

Ani vítězství nezaručí jistotu postupu, ale je to to jediné, co udrží plamínek naděje. Sparta dnes večer musí v zápase s Betisem naplno bodovat. Čelí ale soupeři, který je ve skvělé formě a má ve své sestavě spoustu hvězdných hráčů.

Největší hrozbou v Pellegriniho výběru je hvězdný Isco. Ten v loňské sezóně sice oblékal dres městského rivala a devět měsíců se neukázal v ostrém zápase. V Betisu si ale získal prakticky okamžitě na svou stranu znovu objevil lásku k fotbalu a v nynější sezóně fotbalové doslova září.

Není to ale jen Isco, koho by se měl Priskeho výběr obávat. Manuel Pellegrini disponuje širokou soupiskou a k dispozici má mládí i zkušenost. Do brány se po zranění vrací Portugalec Rui Silva, který vystrnadil z brány hvězdného kolegu v podobě Claudia Brava.

Soupiska Betisu je i přes zranění klíčových hráčů široká

Střed obrany okupuje při zranění Marca Bartry dvojice Riad – Pezzella. German Pezzela vyhrál s Argentinou zlaté medaile z Mistrovství světa v Kataru a nastoupil dokonce na pár minut do finálového klání s Francií. Chadi Riad je marocký reprezentant do 23 let, který do Betisu přišel z hostování z Barcelony.

Na pravém kraji obrany nastupuje většinou Hector Bellerín, který má obrovské zkušenosti z Barcelony či Arsenalu. Na protější straně pak předvádí skvělé výkony mladičký bek Juan Miranda, který taktéž vyšel z akademie Barcelony.

Střed pole dnes dělá Pellegrinimu největší vrásky, přestože na něj se ve svém kádru nejvíce spoléhá. O víkendu se totiž zranil William Carvalho a ve Španělsku také zůstal Rodri. Pod Iscem tak bude operovat Marc Roca, který si zahrál i v Bayernu Mnichov. A vedle něj nastoupí s největší pravděpodobností mexický veterán Andres Guardado, jenž na vrcholové úrovni hraje již více než patnáct let.

Ofenzivní křídelní prostory jsou největším otazníkem výběru Manuela Pellegriniho. Zkušený kouč totiž pravidelně točí hráče v těchto prostorech. Největší minutáž má bývalý hráč Newcastlu či Leicesteru Ayoze Pérez, který ukazuje v posledních týdnech solidní formu. Ten se na svém postu levého křídla střídá s dalším marockým reprezentantem Abde Ezzalzoulim, který přišel do Betisu taktéž z Barcelony.

Pravou stranu pak pokrývala teprve mladičká akvizice Assane Diao, který využil hrubky Vindahla v utkání se Spartou. O teprve 18leté hvězdě jsme vám psali před prvním vzájemném měření sil. V posledních týdnech se ale častěji do sestavy prosazuje Brazilec Luiz Henrique, který do Betisu přišel z Fluminense.

Na hrotu pak má své místo jisté Brazilec Willian José, který je s deseti brankami v patnácti zápasech nejlepším střelcem klubu v letošní sezóně.

Bude zajímavé sledovat, jaký koktejl nakonec namíchá zkušený kouč Pellegrini. Zajistí si jedenáctka, která dnes večer vyběhne na letenský trávník, postup do vyřazovací fáze? Anebo dokáží svěřenci Briana Priskeho najít recept na hvězdného soupeře?

Zdroj: Betis, Trasnfermarkt

Reklama

Oblíbené