Spojte se s námi


Fotbal

Předsezónní příprava Barcelony v režii nových tváří. Kdo zazářil?

Předsezónní přátelské zápasy slouží především k rozehrání hráčů, nabrání zápasového tempa a jako možnost pro nově příchozí hráče z B-týmů či z jiných klubů, aby se ukázali v co nejlepším světle. Nejinak je tomu pochopitelně u katalánské Barcelony

Publikováno

dne

Zdroj: Thingstodoinbarcelona, CC BY-SA 4.0

Předsezónní přátelské zápasy slouží především k rozehrání hráčů, nabrání zápasového tempa a jako možnost pro nově příchozí hráče z B-týmů či z jiných klubů, aby se ukázali v co nejlepším světle. Nejinak je tomu pochopitelně u katalánské Barcelony, která prozatím odehrála tři přípravná utkání a další dvě, počítáme-li i tzv. Gamperův pohár proti Juventusu Turín, ji ještě čekají.

Barcelona vs. Gimnastic

První zápas odehrála Barcelona proti španělskému Gimnasticu, který podle očekávání s přehledem zvládla v poměru 4:0. Nejvíce o sobě dal vědět čtyřiadvacetiletý forvard Rey Manaj, když stihl nasázet hattrick ač hrál pouze druhých čtyřicet pět minut.

Minulý rok hrával Manaj za barcelonský B-tým, ovšem hned z kraje přípravy ukázal, že by měl být brán v potaz jako jedna z alternativ pro útok prvního týmu.

Barcelona vs. Girona

V dalším utkání dosavadní přípravy se Blaugranas postavila Girona a po devadesáti minutách se zaradovali z dílčího vítězství fotbalisté Barcelony se skóre 3:1. Znovu se střelecky prosadil Albánec Manaj, kterého později vystřídal z Lyonu nově příchozí Memphis Depay.

I jméno Nizozemce nakonec figurovalo na střelecké listině po proměněné penaltě z 85. minuty zápasu. Očekávaný byl i výkon Alexe Collada, dvaadvacetiletého pravého křídelníka a v minulé sezóně kapitána rezervního týmu Barcelony.

Stuttgart vs. Barcelona

Dosud poslední zápas se odehrál v německém Stuttgartu, kde domácí podlehli Barceloně 3:0. V Německu o sobě dal výrazně vědět nadějný osmnáctiletý křídelník Yusuf Demir z Rakouska.

Demir přišel do Katalánska na hostování z Rapidu Vídeň a ač měl být původně počítán spíše do sestavy béčka, hned od prvního utkání předvádí, že rozhodně má co nabídnout i týmu Ronalda Koemana.

Proti Stuttgartu se střelecky znovu prosadil Depay, který tak dal vzplanout nadějím všech příznivců katalánského kolosu, že o potentního střelce nebude nouze.

Mládí vpřed

Velmi dobrý dojem zanechal i teprve šestnáctiletý středopolař Gavi. Odchovanec Barcelony byl motorem záložní řady pokaždé, když byl na hřišti, a krom talentu, kterým oplývá, mu podle slov jeho spoluhráčů Erica Garcii a Oscar Minguezy rozhodně nechybí ani potřebná píle a chuť pracovat na sobě.

Vypadá to, že by mohl být pokračovatelem dlouhé řady obdivuhodně technicky vybavených záložníků z dílny La Masie.

Dalším nadějně vyhlížejícím fotbalistou je Nicolas Gonzalez, známějšího jen jako Nico. Španělský záložník hrál v přípravě na své oblíbené pozici, tedy defenzivního středopolaře, kterou dlouhé roky okupuje Sergio Busquets. Třiatřicetiletému záložníkovi rozhodně ale nebude vadit, že bude mít komu předávat cenné zkušenosti. Nicovi je pouhých 19 a má tedy celou kariéru před sebou.

Dlouhodobě byl pro Katalánce problém najít kvalitní a plnohodnotnou alternativu na pozici levého beka. S tím by ale mohl být konec. Osmnáctiletý bek Alejandro Balde, produkt vyhlášené barcelonské akademie, určitě nezklamal a svými výkony možná zamotal hlavu sportovní direktivě klubu, jelikož podobně jako Demir byl řazen spíše do B-týmu. Možná si však svými výkony řekl o stálé místo po boku Jordiho Alby.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.