Reklama

Před pár lety se o něj s Atlétikem Madrid přetahovala Barcelona, nyní hraje v Saúdské Arábii. Co se stalo s Viettem?

Luciano Vietto je argentinský útočník, který v evropském fotbalu vystřelil jako raketa. Po jeho první sezóně v Evropě se o něj přetahovali přední evropské velkokluby v čele s Atléticem Madrid a Barcelonou. Nyní nastupuje v Saudské Arábii. Co se s tímto fotbalistou stalo a jakým směrem se ubírala jeho kariéra?

Luciano započal svou pouť v evropském fotbalu, když 4. srpna 2014 přestoupil z argentinského celku Racing Club do Villarrealu. Ve své první sezóně v Evropě si argentinský útočník vedl více než dobře.

V rámci sezóny 2014/15 odehrál Vietto v dresu žluté ponorky celkově 48 utkání, vstřelil 20 gólů a připsal si 8 asistencí. Jedná se o velmi dobrá čísla, zvlášť přihlédneme-li k tomu, že se jednalo o jeho první sezónu mimo Argentinu.

Svými výkony v dresu Villarrealu upoutal rodák z Balnearíe pozornost mnoha velkoklubů. O tehdy jednadvacetiletého útočníka usilovalo zejména Atlético Madrid a Barcelona.

Zpočátku se zdálo, že zaúřaduje faktor Messi, protože se během sezóny Vietto vyjadřoval ve smyslu, že by si společně s Messim velmi rád zahrál. Nakonec se tak ovšem nestalo, neboť 7. července 2015 přestoupil Vietto do Atlética Madrid.

V sezóně 2015/16 odehrál talentovaný Argentinec v madridském dresu celkově 28 utkání, vstřelil 3 góly a připsal si 5 asistencí. Během těchto utkání odehrál Vietto celkově 1 425 minut, tedy necelých 16 utkání.

Další sezónu už rodák z Balnearíe v madridském dresu šanci nedostal, neboť jej 29. července poslali na roční hostování do Sevilly. Během hostování odehrál Vietto celkově 31 utkání, vstřelil 10 gólů a připsal si 6 asistencí.

Sezónu 2017/18 započal Luciano v kádru Atlética, ale dostal šanci pouze v 10 zápasech, ve kterých odehrál pouze 520 minut. Během nich si nepřipsal ani gól a ani asistenci. Následně byl 4. ledna 2018 znovu poslán na hostování, tentokrát do konce sezóny do Valencie.

V dresu netopýrů odehrál Vietto 19 utkání, vstřelil 5 gólů a připsal si 1 asistenci. Po svém návratu z hostování už Argentinec v madridském dresu šanci nedostal a byl 9. srpna 2018 poslán na roční hostování do Fulhamu.

V Anglii odehrál Luciano v dresu Fulhamu celkově 22 utkání, vstřelil 1 gól a připsal si 4 asistence. Během těchto utkání nasbíral celkově 1 161 minut, tedy necelých 13 utkání.

Dne 1. července 2019 oficiálně skončila Viettova etapa v Atlétiku Madrid, neboť za 11 miliónů eur přestoupil do Sportingu. V Portugalsku nastupoval Argentinec už primárně na levém křídle místo pozice hrotového útočníka.

V sezóně 2019/20 odehrál nyní již osmadvacetiletý hráč v dresu portugalského klubu celkově 36 utkání, vstřelil 8 gólů a připsal si 5 asistencí. V úvodu sezóny 2020/21 stihl Vietto odehrát 5 utkání, vstřelit 1 gól a připsat si 2 asistence.

Poté Argentinec znovu změnil působiště. Dne 25. října 2020 přestoupil za 3,50 miliónů eur do saúdskoarabského klubu Al-Hilal Riyadh, se kterým podepsal smlouvu do 30. června 2024 a jehož barvy hájí až do současnosti.

Doposud odehrál Vietto v dresu saúdskoarabského klubu celkově 36 utkání, vstřelil 6 gólů a připsal si 5 asistencí.

Je docela smutné pohlížet na to, jakým směrem se kariéra tohoto talentovaného Argentince ubrala. Každopádně bylo by bezpochyby zajímavé se zamyslet nad tím, kde by se nacházel nyní, kdyby si předtím zvolil Barcelonu.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené