Spojte se s námi


Fortuna liga

Před derby se dějí věci! Velké změny ve vedení Slavie Praha, klíčový muž odvolán

Ještě před dvojím pražským derby se uskutečnily velké změny ve vedení Slavie Praha. Na valné hromadě byl odvolán klíčový muž a zvolilo se nové vedení klubu.

Publikováno

dne

Ještě před dvojím pražským derby se uskutečnily velké změny ve vedení Slavie Praha. Na valné hromadě byl odvolán klíčový muž a zvolilo se nové vedení klubu.

Nejenom velkými fotbalovými zápasy tento týden žijí v pražské Slavii. Vedle dvou blížících se zápasů s největším konkurentem Spartou se dnes také konala valná hromada a první zasedání nové dozorčí rady klubu.

A děly se věci! Sice se to čekalo, ale přesto jde o významnou a velmi důležitou událost v historii sešívaných. Novým předsedou dozorčí rady SK Slavia Praha byl jmenován Pavel Tykač. Dalšími členy dozorčí rady se potom stali Michal Tykač a Jan Bejbl.

Změny v představenstvu

„Ve statutárních orgánech svých firem normálně nejsem, ale v případě Slavie to považuji za důležitou symboliku a současně i závazek vůči fanouškům. Těším se na spolupráci. Zároveň mám radost, že je dneškem dovršen proces převzetí vlastnictví klubu a společně se všemi slávisty se těším na novou éru,“ prozradil pro klubové stránky Pavel Tykač.

Změny se udály také v představenstvu klubu. Dozorčí rada z něj odvolala Tomáše Syrovátku a Yansong Liu. Uvolněná místa doplnili Kateřina Vavrlová a Marek Beitl.

Tomáš Syrovátka byl s pražským klubem spojen dlouhodobě. Své pozice ale vyklízel postupně. Už v dubnu loňského roku odešel z pozice místopředsedy.

„Dnes valnou hromadou SKS definitivně končí etapa v čele klubu pod čínským akcionářem. Osm let práce, radosti i stresu. Věřím, že jsme fanouškům dělali radost a vzpomínat se bude zejména v dobrém,“ napsal na sociální síť X Jaroslav Tvrdík.

Dnes tedy definitivně skončila více než šestiletá čínská vláda ve Slavii, během které klub vyhrál třikrát ligový titul, stejný počet národních pohárů a každý rok se představil v evropských pohárech.

Zdroj: SK Slavia Praha, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.