Spojte se s námi


Evropská liga

Právník Glena Kamary znovu v akci! Jak se vyjádřil k rozhodnutí UEFA?

Českými i britskými médii v pátek proskočila informace, že dle UEFA se české děti během zápasu Evropské ligy rasisticky nechovaly. Nařčení z rasismu od Rangers FC a právníka Glena Kamary přišlo tedy vniveč. Někteří čeští fanoušci začali na sociální síti Twitter vyžadovat omluvu.

Publikováno

dne

Českými i britskými médii v pátek proskočila informace, že dle UEFA se české děti během zápasu Evropské ligy rasisticky nechovaly. Nařčení z rasismu od Rangers FC a právníka Glena Kamary přišlo tedy vniveč. Někteří čeští fanoušci začali na sociální síti Twitter vyžadovat omluvu. Aamer Anwar však šokoval.

Selský rozum a morální hledisko snad každému radí, že v takové chvíli by omluva rozhodně připadala v úvahu. Jenže člověk, který si buduje jméno a kariéru na rozpoutávání negativních emocí a hněvu, tak neučinil.

Aamer Anwar, který právně zastupuje středopolaře Rangers FC Glena Kamaru, se k rozhodnutí UEFA vyjádřil dost nelibě.

„Očekávám, že tohle neodpovídající rozhodnutí UEFA vystaví zelenou dalšímu rasismu. Následovat budou schůzky politiků s naším velvyslancem. Možná nám nějací vtipálci budou chtít „vyhlásit válku“ a nechat mě vydat (úřadům).“

„Je zcela jasné, že v ČR žijí lidé, kteří si myslí, že žijí ve společnosti bez rasismu. Nedávné události však ukázaly, že tomu tak není. Chování obou těchto klubů (Sparty a Slavie) právě odhalilo špičku ledovce,“ má jasno Aamer Anwar.

Rasismus samozřejmě existuje i v České republice, stejně jako všude na světě, ale za to děti na Letné nemohou a nemůžou za to ani pražská „S“.

Celou situaci komentoval i tiskový mluvčí pražské Sparty Ondřej Kasík. Doufejme, že je tato epizoda u konce. Každopádně zpochybňovat rozhodnutí nezávislého orgánu a neomluvit se onálepkovaným dětem je minimálně lehce přes čáru.


Zdroje: Aamer Anwar, Daily Record, Ondřej Kasík

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.