Spojte se s námi


Fortuna liga

Práci trenéra Kotala hodnotím jako velmi dobrou. Nabídku jsem neměl, říká Michal Horňák

Ve středu večer Sparta definitivně oznámila konec Václava Kotala na lavičce Sparty. Co na to říká Michal Horňák, který vede sparťanské B-mužstvo?

Publikováno

dne

Ve středu večer Sparta definitivně oznámila konec Václava Kotala na lavičce Sparty. Co na to říká Michal Horňák, který vede sparťanské B-mužstvo?

zdroj: sparta.cz

Václav Kotal přebral A-tým pražské Sparty v zimě minulého roku po Václavu Jílkovi. Ten se z Letné poroučel po prvním jarním zápase, který jeho svěřenci prohráli na vlastním stadionu 0:2.

Osmašedesátiletý kouč z Náchodu dostal Spartu z nejhoršího. Pod jeho vedením se Sparta zlepšila herně i výsledkově. Sezonu nakonec zakončila na třetím místě a se ziskem MOL Cupu. Díky tomu se dostala přímo do základní skupiny Evropské ligy.

Velmi dobře začala také aktuální ročník. Po šesti kolech měla 18 bodů a patřila jí první příčka. Následně ovšem přišla série neúspěchů a pozice Václava Kotala se začala otřásat.

Poslední kapkou pro vedení Sparty byla sobotní prohra s Bohemians Praha 1905. Ve čtyřech „jarních“ zápasech sice inkasoval Florin Nita pouze jednou, avšak herní projev letenských zaostával za očekáváním.

Ve středu večer tak byl kouč Václav Kotal odvolán. „Samozřejmě je mi to líto. Úzce jsme s panem Kotalem spolupracovali a měli jsme velmi dobré vztahy. Myslím, že ta spolupráce mezi áčkem a béčkem Sparty byla velmi dobrá a já i práci trenéra Kotala hodnotím jako velmi dobrou,“ prozradil pro Ruik Michal Horňák.

Měl Michal Horňák, který už A-tým v minulosti vedl, nabídku dočasně přebrat mužstvo po Václavu Kotalovi? „Neměl jsem žádnou nabídku a normálně zůstávám trenérem B-mužstva,“ říká.

Je podle něj Pavel Vrba správnou volbou pro Spartu? „To ukáže až čas. Ve Spartě jsem zažil mnoho trenérů a bohužel v poslední době tam nikdo dlouho nevydržel. Můžu mu jenom popřát, aby se mu dařilo,“ uzavřel Michal Horňák.

Zdroj: livesport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.