Očekávaný přestup se stal realitou. Bahrajnský reprezentant Mohamed Marhoon se stal posilou Bohemians 1905. V Ďolíčku čerstvě jednadvacetiletý fotbalista podepsal víceletý kontrakt.

Mohamed Marhoon (16) se stal nejnovější posilou pražských Bohemians 1905. Zdroj: Twitter

Viděl ho hrát na vlastní oči. Při své lednové pracovní návštěvě v Bahrajnu Marhoon trenéra vršovického klubu Martina Haška zaujal natolik, že hned o něj lodivod „Klokanů“ projevil zájem. A i když zprávy z minulých dnů hovořily, že si mladíka chce stávající klub Al-Riffa ponechat na závěr základní části bahrajnské ligy, podařilo se přestup i díky agentuře Sport Invest, dokončit už nyní.

„Marhoon je hráč, který pasuje do výběru hráčů, na něž se dívám. Je to mladý kluk, dostatečně rychlý, šikovný a dostává se do zakončení,“ řekl o nejnovější posile Hašek.

Bahrajnský reprezentant, který odehrál čtyři utkání na lednovém mistrovství Asie, se tak stane druhým velvyslancem své země v Česku a také v Ďolíčku. Stane se tak spoluhráčem Júsufa Hilála, kterého Bohemians přivedli loni v létě.

Marhoon, který jednadvacáté narozeniny oslavil právě dnes, je šestou zimní posilou klubu. Před ním přišli Lukáš Hůlka, Lukáš Pokorný, Vladislav Ljovin, David Puškáč a Kamil Vacek.

Bahrajnský fotbalista ovšem stále musí řešit víza, proto není příliš pravděpodobné, že by zasáhl do utkání se Sigmou Olomouc.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Slavia bez problémů porazila Bohemians a odskočila druhému Jablonci

Od

Fotbalisté Slavie Praha vyhráli i třetí domácí utkání, když po rychlém gólu Hušbauera potvrdili dominanci i ve druhé půli. Bohemians si v zápase moc šancí nevypracovali a zaslouženě prohráli 4:0.

zdroj: slavia.cz

Domácí poprvé zahrozili v osmé minutě, kdy se po rohu Hušbauera dostal ke střele Frydrych, gól ovšem nedal. To o dvě minuty později už domácí mohli slavit. Již zmiňovaný Hušbauer se trefil náramně z přímého kopu a otevřel skóre zápasu.

Tlak Slavie pokračoval, v jedenácté minutě hlavou přestřelil Júsuf. V 18. minutě střílel Tecl z úhlu, ale jeho střelu gólman Fryšták vychytal. Ve 24. minutě poprvé zahrozili hosté, ale sympatický průnik zastavil Kúdela.

Poslední šance první půle přišla v 39. minutě. Holeš pravou nohou v tutové šanci minul bránu. Druhou půli načala standardní situace hostů, přílišné nebezpečí však neznamenala.

V 50. minutě se Slavia trefila podruhé, na centr z levé strany si naběhl Frydrych a hlavou se nemýlil. O šest minut později dal třetí gól Ondřej Kúdela a o vítězi bylo rozhodnuto. I přes tento výsledek bylo v Edenu nezvyklé ticho.

Tribuna Sever totiž protestovala a nefandila, dokonce se mluvilo i o rvačce. A tak byli slyšet především hostující fanoušci, ti však preferovali především hesla urážející sešívané, než ta, která by podporovala Bohemians.

V 59. minutě dostal Kamil Vacek druhou žlutou kartu a Klokani šli do desíti. Poté ještě přišla šance Voháněla, ale ani ta hosty nespasila. V 78. minutě sympaticky obešel obránce Alex Baluta, jeho kroucená střela však jen těsně minula branku.

Slávisté v nastavení vstřelili ještě čtvrtou branku, o kterou se postaral střídající Traoré. Domácí hráči si před Ligou mistrů pěkně zastříleli, ale pokud bude Tribuna Sever bojkotovat i utkání proti Kluži, šance na postup budou zase o něco menší.

SK Slavia Praha: Markovič – Holeš, Kúdela (66. Traoré), Frydrych, Zelený – Král – Ševčík, Hušbauer (C), A. Baluta – Tecl (73. Van Buren), Júsuf Hilál (58. Milan Škoda).

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Bartek, Hůlka, Krch, Podaný – Vaníček (71. Schumacher), Jindřišek (C), Vacek, Vodháněl (80. Záviška) – Hronek, Keita (63. Ugwu).

Karviná na Letné kralovala a čtyřmi brankami zostudila Zlín

Hráči Fastavu Zlín se v sobotním zápase Fortuna ligy nepopasovali s rolí favorita a na domácím hřišti jednoznačně podlehli Karviné. Ta Ševce zostudila hned čtyřmi góly.

Hosté z Karviné byli od začátku zápasu aktivní. Otevřít skóre mohl už v 8. minutě Petráň, ale jeho pokus zpoza vápna se od tyče odrazil mimo. O čtyři minuty později byl už o něco přesnější Martin Bukata, jenž poslal svůj tým do vedení. To, když si naskočil na centr z pravé strany a hlavičkou poslal míč za Dostálova záda – 0:1.

Dlouho to ale 1:0 zůstat nemuselo. Už v 18. minutě mohl na rozdíl dvou branek zvýšit nehlídaný Vukadinovič, ale jeho obstřel proletěl těsně kolem branky. Naopak o dalších šest minut později mohl srovnat skóre Mašek, jenž se po přihrávce Džafiče ocitl sám před brankářem, jenže Hrdlička jej fantastickým zákrokem vychytal.

Závěr poločasu se pak nesl ve znaku dvou příležitostí domácího Janetzského. Nejprve zlínský hráč z bezprostřední blízkosti trestuhodně přestřelil branku, další jeho střelu pak zblokoval obětavým zákrokem Čonka.

Nic víc už první poločas nenabídl, do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Karvinou.

Druhý poločas výrazně ovlivnila červená karta pro domácího Azackije. Ten byl vyloučen po druhé žluté kartě za nesmyslný zákrok na útočné polovině hřiště.

Toho tak s chutí využila Karviná. V 53. minutě si Marek Hanousek naběhl do vápna na centr z boku a pohodlně zasunul míč do Dostálovy branky – 0:2. A o pět minut později to už bylo o tři góly. Ba Loua po pěkné individuální akci předložil míč Petráňovi, jenž už to měl se zakončením do prázdné branky jednoduché – 0:3.

Na zlínském stadionu ze zápas začal měnit v exhibici. V 77. minutě navíc Puchel dostal míč na levou stranu a střelou z dálky prostřelil nejistého Dostála – 0:4.

Čestný zásah domácích přidal v nastavení Petr Jiráček. Ten si zpracoval míč a z velké dálky z voleje zkusil štěstí. Jeho rána následně krásně zaplula do hostující branky a český exreprezentant tak upravil skóre na výsledných 1:4.

Kolik hráčů nechá trenér Trpišovský po Kluži v sobotu odpočívat? A co s naštvaným Traorém?

Od

Slavia má v kádru kvalitních hráčů dost a hrát chtějí všichni. Ne všichni ale umí přijmout rozhodnutí trenéra, což ukázal také Ibrahim Traoré v Kluži, když byl vystřídán Alexem Králem. Hráč šel s nasupeným výrazem ze hřiště a jeho chování na lavičce vypovídalo za vše.

Zdroj: Slavia

Trenér Trpišovský by měl určitě tento incident v rámci klubu řešit. Ibrahim Traoré byl v Kluži vystřídán rozhodně oprávněně – prostě se mu už ve hře nedařilo. Přestože nyní čeká Slavii nelehký zápas Fortuna ligy, vršovické derby s Bohemians, důležitost a prestiž duelu musí jít stranou. Nejdůležitější zápas sezóny mají červenobílí na programu ve středu. Po venkovní výhře 1:0 s rumunskou Kluží navíc Slavia cítí velkou šanci na postup do milionářské soutěže.

Co nejvíce hráčů ze základní sestavy, kteří nastoupili v Kluži a trenér je hodlá nominovat i do odvetného zápasu, by mělo zůstat ve vršovickém derby mimo úvodní jedenáctku. Nejlépe by do zápasu neměli zasáhnout vůbec. Vždyť každý z vyvolených má na lavičce svého téměř plnohodnotného zástupce. Když se vrátíme k zápasu v Kluži, slávističtí sehráli výborný první poločas, ale druhý už byl mnohem horší. Právě toho může Kluž využít. Nesmíme zapomenout, že právě druhý poločas měla dost šancí, nastřelila břevno a neproměnila dokonce pokutový kop.

Stačí vzpomenout na nedávnou odvetu Rumunů v rámci třetího předkola Ligy mistrů v Glasgow, kdy slavný Celtic také druhý poločas výkonnostně i výsledkově jasně přehrála. Právě proto musí k tomuto zápasu sešívaní nastoupit odpočinutí a odhodlaní za každou cenu uhrát takový výsledek, který by jim zaručil účast v elitní soutěži. Všechnu odpovědnost nese ovšem nyní na svých bedrech trenér Trpišovský.

Už od začátku tým z Edenu věděl, že i kdyby nehrál Ligu mistrů, bude nastupovat v Evropské lize, což znamená hrát na podzim o šest zápasů více než ostatní kluby Fortuna ligy. Porce zápasů se kvalitně s malým počtem kvalitních fotbalistů odehrát nedá. Skutečně, když bude mít Slavia za sezónu pravidelně v akci osmnáct až dvacet hráčů, nebude to vůbec mnoho. Někteří slávisté budou mít přece i reprezentační povinnosti, které jim také uberou nějaké síly.

Nechat své klíčové hráče před středou odpočinout tak musí být základní vizí slávistického trenéra. A to i za cenu nepříznivého výsledku v utkání s Bohemians Praha. Případný neúspěch jde ve Fortuna lize napravit, ale pokus o Ligu mistrů je letos jen jeden. A už jen kvůli českému koeficientu je potřeba, aby byl loňský mistr připraven pro případný postup obětovat téměř vše.