Spojte se s námi


Fortuna liga

Postup v případě pozitivního testu na covid-19? Celý klub by musel do karantény

Publikováno

dne

Nejvyšší česká fotbalová soutěž by mohla začít 25. května. Ligová fotbalová asociace se ale sejde až 12. května, a tak stále nejsou známy detaily toho, jak bude start ligy vypadat. Jaký bude postup v případě, že se některý z fotbalistů nakazí koronavirem? Dle epidemiologa Rastislava Maďara by musel celý tým do karantény.

Zdroj: sparta.cz

V rozhovoru pro Radiožurnál promluvil o tom, jakou jistotu mají kluby ohledně toho, že v případě pozitivního nálezu nepůjde celý tým do karantény. „Řekli jsme jim, že absolutně žádnou. Samozřejmě se z logiky věci k nim musí přistupovat úplně stejně jako k ostatním občanům této země,“ řekl Maďar.

Dle něj by bylo vhodné zavést systém, který platí v nemocnicích. „Mají určené týmy, které se vzájemně nepotkávají. Něco podobného lze aplikovat ve fotbalovém klubu ve smyslu, že máte minimálně dva hráče na jednu pozici a bylo by dobré, kdyby se potkávali co nejméně,“ dodal.

Tato myšlenka se ale jeví poměrně absurdně. Hráč nemá jistý svůj post a fotbalisté spolu do kontaktu tak jako tak přijdou. V případě, že by se tým do karantény dostal, hrozila by mu zcela jistě kontumace blízkých zápasů. Jak ale vyřešit tento problém, pokud by k němu došlo?

V rámci nouze lze nasadit do zápasů rezervu, která trénuje odděleně a zápasy jí již nečekají. I toto řešení je totiž pro fanoušky a pro ligu lepší, než prostá kontumace. LFA by ovšem měla po grémiu jasně stanovit pravidla, za kterých se liga opět rozjede.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.