Spojte se s námi


Fotbal

Postup do Ligy mistryň? Byla by to obrovská reklama pro ženský fotbal, řekla Martínková. Jaká je odměna za postup?

Český ženský fotbal je kousek od velkého úspěchu. Obě pražská S bojují o skupinovou fázi Ligy mistrů. Sparta hraje první zápas doma, v 18:30 vyzve na Letné italský AS Řím. Jaké jsou ohlasy z kabiny před důležitým utkáním?

Publikováno

dne

Český ženský fotbal je kousek od velkého úspěchu. Obě pražská S bojují o skupinovou fázi Ligy mistryň. Sparta hraje první zápas doma, v 18:30 vyzve na Letné italský AS Řím. Jaké jsou ohlasy z kabiny před důležitým utkáním?

Ženský fotbal je na vzestupu. Může za to i Liga mistryň, ve které si kluby mohou vydělat nemalé peníze. Oproti minulým ročníkům jsou tentokrát potenciální zisky mnohem vyšší.

Sparta se Slavií mají před sebou poslední krok, ve dvojzápase musí porazit AS Řím, popřípadě Valur Reykjavík. A odměnou za postup do skupinové fáze bude 10 milionů korun.

To je částka, která by výrazně mohla pomoci celému českému fotbalu. Liga má ke kompletní profesionalitě stále ještě daleko, zcela naplno se jím nemohou živit ani některé hráčky pražských S.

„Byla by to obrovská reklama pro ženský fotbal. Přineslo by to nejen mediální zájem, ale také zkušenosti mladým hráčkám. Těžkými zápasy v průběhu Ligy mistryň by je určitě nabraly,“ řekla na tiskové konferenci Lucie Martínková.

„Tohle je trochu nevýhoda ženského fotbalu je, že naše liga není těžší. Kdybychom sehráli víc náročných utkání než jen se Slavií, tak by se nám na zápasy v Evropě připravovalo jednodušeji,“ dodala Petra Bertholdová.

Pokud by se sparťankám povedlo zvítězit, budou muset uspět i v odvetě, která se v Římě na Stadio Tre Fontane bude hrát 29. září od 14:30. Po případném postupu by se Sparta stala jedním z šestnácti celků, které si Ligu mistryň zahrají.

Zdroj: AC Sparta Praha, iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.