Spojte se s námi


Fortuna liga

Postav se na vlastní nohy a najdi si práci, měl slyšet hráč první slovenské ligy od matky. Klub zahrnul hráčům do smluv mlčenlivost

Fotbalový klub ze slovenské Nitry zažil katastrofální sezonu a to nejen po výsledkové stránce. Mimo výsledky totiž celek trápily dluhy a ne zrovna ideální chování vedení klubu. O všem se rozvyprávěl pro slovenská média Erik Jendřišek.

Publikováno

dne

Fotbalový klub ze slovenské Nitry zažil katastrofální sezonu a to nejen po výsledkové stránce. Mimo výsledky totiž celek trápily dluhy a ne zrovna ideální chování vedení klubu. O všem se rozvyprávěl pro slovenská média Erik Jendrišek.

Erik Jendrišek je ve svých 34 letech ostříleným a zkušeným fotbalistou. Zahrál si za Schalke, Hannover či Freiburg, odehrál téměř 40 reprezentačních duelů za Slovensko a nejhorší zkušenost si připsal až letos.

Když se upsal coby volný hráč Nitře při návratu do rodné vlasti, rozhodně nečekal, co bude následovat. Z šesti měsíců v klubu dostal pouze dvě výplaty, klub mu nehradil ani nájem, což měl slíbené.

Jendrišek se Nitře upsal zejména kvůli tomu, že o klub měli zájem němečtí investoři, kteří mu řekli, že již klub vlastní. Jenže to nebyla pravda a sám hráč doplatil na svou důvěřivost.

A to se ještě měl o něco lépe než jeho spoluhráči. Ti dostali zaplaceno pouze za jeden měsíc, Jendriškovi druhý měsíc hradili Němci z důvodu ústní dohody.

On byl ale ve výhodě. Po letech v zahraničí měl na účtu přeci jen finanční rezervu. Hůře na tom byli jeho mladší spoluhráči.

„Je smutné, když hráč Fortuna ligy od matky slyší, že se má postavit na vlastní nohy a najít si práci. Pak se nedivme, že nám okolní státy utíkají mílovými kroky,“ nechal se slyšet Jendrišek.

Aktuálně již hráč Trenčína však dodal, že mnoho hráčů mělo štěstí, že se o ně ještě starají rodiče a nemusí si platit bydlení a živit rodinu. Jeden z jeho spoluhráčů však neměl na benzín a na trénink šel hodinu pěšky. Některé fotbalisty pomalu vyhazovali z bytu.

„Každý den mi zvonil telefon, že je vyhazují z pronájmů a co mají dělat. Denně jsme v kabině řešili věci, které nemají s fotbalem nic společné a které byste neměli řešit v žádném zaměstnání. Samozřejmě se to přeneslo i na hřiště,“ pokračoval v líčení situace.

Hráči neměli ani pořádné materiální zabezpečení. K dispozici měli jen několik tréninkových souprav, z nichž žádná nebyla kompletní. V minulosti prý na stadionu byly výpadky elektřiny a vody, to však Jendrišek nezažil, a tak to nekomentoval.

A zatímco si hráči utahovali opasky, majitel klubu neměl problém přijet v novém Jaguárovi. „Nekoupíte si přece drahé auto, když vám na domě zatéká střecha. Nemluvě o billboardech po městě, na kterých se kritizovalo bývalé vedení. Radši mohli zaplatit mladým hráčům pár stovek,“ má jasno Jendrišek.

Aktuálně Nitra nejenže sestoupila z nejvyšší soutěže, ale nezískala licenci ani pro druhou ligu. I přesto ale členové vedení tvrdí, že je klub na dobré cestě.

Jendrišek pro klub vidí v budoucnu pouze černý scénář. Klub mu však přirostl k srdci a rád by něčemu pomohl. I proto se nebál pustit pusu na špacír. Nutno ale podotknout, že je to i kvůli tomu, že narozdíl od svých spoluhráčů ve smlouvě neměl několikaletou mlčenlivost.

„Když klub nic neskrývá a dělá vše pořádně, není důvod na takové klauzule. Bohužel, v Nitře se stala jedinou zbraní vedení, aby se veřejnost nedozvěděla o dění v klubu,“ prozradil.

Když se pak šel Jendrišek dohodnout na konci angažmá, tak se dočkal akorát hrubých nadávek a vyhození ze stadionu. „Přešel jsem už ledasco, ale z tohohle jsem byl v šoku pár dní,“ zakončil rozhovor pro server Aktuality.sk.

Zdroj: Aktuality.sk

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.