Spojte se s námi


Ostatní

Poslední turnaj Prestige roku 2021 vyhrál Zdeněk Minář, průměry přesáhly 240 kuželek

Turnajová série Prestige tour má za sebou svůj čtvrtý turnaj sezony 2021/22. Brněnská herna přivítala v neděli 12. prosince 104 hráčů, mezi nimiž nechyběli ani bronzoví medailisté z MS v Dubaji Lukáš Jelínek a Jaroslav Lorenc.

Publikováno

dne

Turnajová série Prestige tour má za sebou svůj čtvrtý turnaj sezony 2021/22. Brněnská herna přivítala v neděli 12. prosince 104 hráčů, mezi nimiž nechyběli ani bronzoví medailisté z MS v Dubaji Lukáš Jelínek a Jaroslav Lorenc. Oba dva se však museli sklonit před relativně překvapivým vítězem.

Tím je hráč ProBowlingu Zdeněk Minář, který se zúčastnil až poslední hrací rundy. Do té doby byl ve vedení Jaroslav Lorenc, který svým náhozem 1440 kuželek v šesti hrách (průměr 240 bodů – pozn. red.) byl považován za hlavního kandidáta na brněnskou korunu.

Minář ovšem dokázal na průměru přidat ještě kuželku na hru a na vítězství tak potřeboval 1446 kuželek. Průměr 241 bodů je zároveň nejvyšším z dosavadního průběhu sezony na Prestige tour. Vyzdvihnout ještě musíme poslední tři Minářovy hry, které v součtu překročily 800 bodů.

Mezi druhým a třetím místem je pak rozdíl podstatně větší. Bronzový Lukáš Jelínek ztratil na prvního Mináře 74 kuželek, a naopak se strachoval o to, aby vůbec pódium uhájil.

Životní turnaj totiž zahrál junior Michal Mareš. Hráči BC Hluboká chybělo na stupně vítězů deset bodů. Útěchu mu tvoří cena pro nejlepšího hráče juniorské kategorie a osobní rekord na jednu hru, a to 278.

Trofej pro nejlepší ženu si odvezla z moravské metropole pardubická Andrea Mazalová, jež v celkovém hodnocení získala 12. příčku. Nejlepším hráčem kategorie P165 (celkový sportovní průměr pod 165 bodů – pozn. red.) se stal Jaroslav Růžička. Nejlepším seniorem čtvrtého turnaje Prestige je Ladislav Šimánek.

Nejprestižnější česká série si nyní dá osmitýdenní pauzu, než se vrátí 6. a 7. února v Olomouci. Jako lídr série půjde do pátého turnaje Josef Colon následovaný Jiřím Vráželem a Jaroslavem Čižinským.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené