Spojte se s námi


Fortuna liga

Porážka se Spartou? Asi rozhodovaly milimetry. Je to pro nás strašná škoda, smutnil pardubický trenér Kováč

Pardubice sahaly doma proti Spartě po bodu, nakonec ale odcházely poraženy. Gól v závěru nebyl po dlouhém přezkoumávání situace uznán a záběry nedaly jasný důkaz o tom, proč se tak stalo. Co po zápase řekl trenér Radoslav Kováč?

Publikováno

dne

Pardubice sahaly doma proti Spartě po bodu, nakonec ale odcházely poraženy. Gól v závěru nebyl po dlouhém přezkoumávání situace uznán a záběry nedaly jasný důkaz o tom, proč se tak stalo. Co po zápase řekl trenér Radoslav Kováč?

O víkendu se hrály pouze dva ligové zápasy, další byly odloženy kvůli počasí, které dalším nedovolilo hrát. V neděli se tak fanoušci dočkali pouze zápasu Pardubic se Spartou, který se hrál na opravdu výborně připraveném hřišti vzhledem k výraznému sněžení.

Zápas otevřel Ladislav Krejčí, do poločasu ale přišlo vyrovnání. Sparta nebyla výrazně lepším týmem, ve druhém poločase po prostřídání ale svůj výkon zvedla a Krejčí dokázal vstřelit i druhou branku. V závěru se ale mnozí fanoušci obávali, aby putovaly všechny body na Letnou.

Pardubice se totiž nevzdávaly a dokázaly vyrovnat. Branka ale po dlouhém přezkoumávání na VARu nebyla uznána a je s podivem, proč se tomu tak stalo. Pomezní rozhodčí totiž ofsajd nesignaloval a VAR tím pádem musel hledat jasné pochybení.

To se ale nestalo. Moment se řešil opravdu dlouho a záběry nejsou natolik průkazné, aby došlo k odovlání gólu. Navíc tak důležitého, že může teoreticky rozhodnout o titulu či sestupu jednoho z týmů. K situaci se vyjádřil i trenér Radoslav Kováč.

Kováč a jeho slova po smolné porážce

„Uznal ho hlavní rozhodčí, pomezní neměl ani praporek nahoře. Fakt asi rozhodovaly milimetry. Je to pro nás strašná škoda,“ řekl Kováč na tiskové konferenci.

„Ukazovali mi nějakou fotku toho ofsajdu, zatím jsem to neviděl. Průkazné to nebylo, ale bohužel. Prostě to pískl. Pro nás je to hrozně těžké, dáte proti Spartě v 90. minutě na 2:2 a za chvíli tam sedíte zničeni s tím, že to nedopadlo. Neskutečná škoda, hlavně pro naše chlapce,“ dodal.

Jeho slova jsou poměrně umírněná vzhledem k tomu, že Pardubice potřebují každý bod. Jiní trenéři by volili slova, která by nebyla zrovna příjemná pro rozhodčí, ale i pro samotnou Spartu.

Tu má ale Kováč stále v lásce a rozhodně na ní nechce plivat, i když je jasné, že jí chtěl jako první trenér v historii Pardubic porazit. Šanci bohužel v této sezoně zřejmě již nedostane.

Zdroj: FK Pardubice

Reklama

Oblíbené