Reklama

Porazili jsme rasismus, to je naše poselství, nechal se slyšet po výhře na Letné kouč Monaka

Sparta Praha v kvalifikačním utkání Ligy nestačila na Monako a prohrála na Letné 2:0, výsledek a výkon zápasu však zastiňuje rasismus ze strany letenských fanoušků. Jak zápas hodnotí kouč knížecího celku Niko Kovač?

Monako v úterý Spartě ukázalo svou kvalitu, která je zkrátka na jiné úrovni. Zaslouženě tedy vyhrálo 2:0. Více se však řeší a bude řešit rasismus na stadionu.

„Vyhráli jsme zápas, ale podstatné bylo to, co se dělo po našem prvním gólu a také po závěrečném hvizdu. Všichni jsme smutní a zklamaní, že se v 21. století tohle ve světě děje. I hřiště je svět. Chci, aby to přestalo, všichni jsme si rovni,“ řekl Kovač.

Dle bývalého kouče Bayernu Mnichov je fotbal mostem, který má spojovat. I proto je pyšný na své hráče, kteří dokázali na rasismus dobře reagovat, přestože někteří z nich byli naštvaní a zklamaní.

„Vím, že to bolí a že se to těžce chápe. Je to nepochopitelné, ale řekli jsme si, že budeme pokračovat. Vyhráli jsme zápas a porazili jsme rasismus, to je největší poselství. Tohle je cesta,“ pokračoval trenér Monaka.

Kovač následně zmínil, že se rozhodně jednalo o menší část diváků, nikoliv o celý stadion. O celém incidentu se bavil nejen s rozhodčím, ale také s Pavlem Vrbou. Tomu prý řekl, za nic z toho, co se stalo, není zodpovědný.

„Jsme tu od toho, abychom hráli fotbal. Snad se to už nikdy nestane. Atmosféra v šatně byla velmi napjatá. Probíhaly diskuze. Slova bolí víc než facka. Pěst do obličeje bolí den, tohle bolí delší dobu, zanechá to větší jizvu,“ dodal Kovač.

Na závěr ale trenér Monaka zhodnotil i průběh zápasu. Líbil se mu zejména druhý poločas. Trochu jej mrzí, že jeho svěřenci neproměnili i své další šance. Svému týmu pak vyzdvihl poklonu za to, jak se s celým zápasem vypořádal.

Zdroj: BBC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Černoší jsou provokatéři – viz jejich gesta vůči divákům po brance. Takto zmanipulují snadno každý zápas. Hučení i skřeky jsou adekvátní nadávkám a ty nikdo neřeší. Stejně by nemělo být řešeno nějaké hučení nebo skřeky. Jestli se to barevným nelíbí, můžou se dát na zpěv v opeře a ne na fotbal. Co by se stalo, kdyby se na černochy nehučelo, ale při každém dotyku s míčem hvízdalo, jako se hvízdá na neoblíbené nebo simulující hráče. Vsadím se o cokoli, že se z toho v této zhovadilé “antirasistické” atmosféře udělá rasismus-možná, že na opice se při drezuře taky píská. A dovoluji si upozornit, že až nějakej víc opálenej bude provokovat kotel na Slávii, dopadne to stejně jak na Spartě a možná ještě hůř, protože debilni UEFA k tomu přičte ještě Kúdelu.

  2. Další chytrej Gerrard. Jen Monaco umí hrát fotbal na rozdíl od rangers.
    A zrovna od jugoše to sedí. UEFa Mafia posrala rozdělení losů a hrozí, že se v dalším předkole potká CZ Beograd a Dinamo Zagreb a všichni se děsí, že začne zase válka a budou se zase podřezávat navzájem jak kuřata. Zrovna takovej, tady bude odsuzovat nějakej rasismus a skřeky. Kovači běž si ty svoje moudra vykládat do Bělehradu, srbové ti to vysvětlej. Tím se nezastávám těch rudejch pitomců na tribuně. Ale jestli je ten černej provokoval, tak se nedivím. A že toho tihle přičmoudla uměj zneužívat všichni vidíme a UEFA jim to žere.

  3. Berou dost peněz, tak by to měli ustát. Nejsem si jistý, ale bucet na bílého, heterosexualniho fotbalistu, který provokuje, snad beztrestne lze, ne?

  4. Je mě z těch černých zle.asi tak.At tahnou odkud prisly a vsichni budou spokojení.Nepotřebuje je tu ani fotbal a už vůbec ne společnost, hovada černý, tupý

    • Blbecku vy byli drzky se cpete do ligy Mistrů a pak jste šťastný ze tam ste mezi všemi.narodnostima modlite se abyste tam byli a brali miliony tak nemel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené