Poločasy jako den a noc, Sparta bude doma muset dohánět

Sparťané vstoupili do nové sezony prvním zápasem v kvalifikaci o Ligu mistrů proti Rapidu Vídeň. Zatímco pro Spartu se jednalo o první ostrý zápas, Rapid už měl příležitost v poháru vyzkoušet hráče v plném tempu.

Před zaplněným stadionem ve Vídni i před zraky několika stovek příznivců letenských se Sparta dostala do útoku hned od úvodních minut. A hned ve třetí minutě se mohli Pražané radovat, když po standardní situaci rozehrané Casperem Højerem odcentroval Bořek Dočkal a hlavou skóroval Ladislav Krejčí mladší.

I přes to, že pravidlo o venkovních gólech bylo před touto sezonou zrušeno, šlo rozhodně o skvělý psychologický moment. Rapid se velmi rychle snažil vrátit zpět do hry, o čemž svědčil kvalitní presink a čas strávený u pokutového území soupeře.

V první čtvrthodině byla Sparta mnohem lepším týmem, což bylo mimo vidění i slyšet, jelikož fanoušci vídeňského celku hlasitě pískali. V 18. minutě se sice Rapid dostal k zajímavé standardce, tu ale odrazil Dočkala a dorážku soupeř neproměnil.

V polovině prvního ze čtyř poločasů mezi Spartou a Rapidem se již hra vyrovnala, nicméně domácí se ne a ne dostat do akce. Až ve 26. minutě se poprvé brankář Nita zapotil, když musel vytáhnout střelu Roberta Ljubičiče. Po půl hodině stále hostující Sparta vedla 1:0. V posledních 15 minutách se již nedělo nic výrazného a ani rohový kop na závěr poločasu nic nezměnil.

V úvodní desetiminutovce druhého poločasu byla k vidění dobrá aktivita, když pokus Ercana Kary musel vytáhnout nad břevno Nita. V 63. minutě už ale rumunský brankář kapituloval. Efektním lobem ho totiž překonal 29letý záložník Knasmüllner. V 71. byl dokonán obrat.

Sparta totiž ve druhém poločase hrála o desítky procent hůř než v úvodní půli a když Knasmüllner opět vyplaval za spící obranou Sparty, hráči se před plným hledištěm mohli opět radovat. A tlak vídeňských hráčů pokračoval. V 74. minutě byla standardní situace domácích odvrácena obranou fotbalistů z Letné.

Sparta se nedostávala do větších šancí, jednoduše tápala. A nakonec to bude těžká práce pro sparťany v odvetě. Rapid totiž vedení 2:1 udržel a za týden bude mít v odvetě skvělou pozici.

Zdroj: UEFA

1. 1.poločas lepši Sparta . 2.počas zrychlil hru a agresivitu a přesně se ukázala slabina Sparty o které zde píše spousta z nás již rok – absolutně pomalej nesoubojovej neagresivní střed zálohy DOČKAL PAVELKA !!! Kurva to to ten Vrba nevidí že tihle dva nemají ve Spartě co dělat pokud chce Sparta uspět jak v lize tak v Evropě ?!! Vždyť oba dva na moderní rychlý běhavý agresivní fotbal nemají ani náhodou – tihle dva zcela zbytečně brzdí Spartu a zabírají místo hráčum kteři musí hrát misto nich – mladí rychlí běhaví durazní technicky zdatní !!! A to rozhodči Spartě odpustil penaltu ve 2.poločase po jasném faulu Štětiny ve vápně. Na 2.straně mohl dát červenou domácímu hráči za faul na Hložka který mohl jíd sám na bránu. Celkově pěkný dramatický zápas s parádní kulisou .

2. Co k tomu říct? Snad každej fanoušek českého fotbalu přeje Spartě v Evropě postup.Ale touto cestou to nepůjde. Čím dál víc se začínají projevovat výsledky Rosického práce. Minimálně 4 hráči v čele s Dočkalem absolutně nepoužitelní pro současný moderní fotbal.A to Rapid není žádná klasa. Posili naprosto žádné. Posadit Dočkala, Pavelku a další tragédy do poslední řady na tribuně. Poslat tam mladé kluky a ty honit bičem. Za současné situace a skladby kádru ani jiná možnost není.

• Dočkalovy utikali hráči Rapidu s míčem u nohy o 3-4 metry ten byl vyloženě trapný a několikátý dukaz že ten nemá již minimalně rok ve Spartě co dělat a to samé Pavelka !!! Oba dva jsou Rosického koně tak jako další vysloužilci které přitáhl a jsou zcela pruměrní Krejči st. Čelustka !!! Že to nevidí Křetinský to chápu ten nerozezná fotbalistu od hokejisty natož kvalitního fotbalistu od pruměráka ale že to za 4 měsice nepoznal Vrba to je smutné !! Nejsem sám kdo od něj čekal že Spartu zbaví těch to velmi draze placených pruměráku + Vudheima Sáčka !!

3. Je to dlouhá léta stále stejné! V taškalize se rozhodčí můžou přetrhnout, aby Sparta “slavně” vítězila! Pak vyjedou Sparťani do Evropy a vyndá je snad úplně každý! Kdy už si ti nahoře konečně uvědomí, že tím Spartě dělají službu medvědí?!

4. Rudí měli velký štěstí. Že chytli tu Famagustu, tu snad daj.Myšlenky na Monaco už je snad přešly.
    Na koeficient sere Bílej Tesák, ale i Slavii pomůže když budou bukvice taky muset lítat po promořený Evropě a ne se jen šetřit na víkendovou ligu. Nejvíc by jim slušela ta Konferenční liga, to bude mňamka. Tataři, Bělorusko, Albánie …….

5. První zápas sezony,první prohra.Ovšem jen zarytý spartan mohl očekávat vítězství na Rapidu,už po losu nad kterým hned jásali jsem tady psal,že Rapid je zkušený tým se stabilizovaným,zkušeným kádrem a bude těžké přes něj přejít,zvláště když kádr Sparty i přes bídnou hru a neuvěřitelný počet obdržených branek zůstává v podstatě stále stejný.

• Sparta snad nemá zkušený stabilizovaný kádr ? Má ale díky nejhoršimu sportovnímu rádoby sportovnímu řediteli katastrofálně poskládaný kdy hráči jak – Dočkal Pavelka Vidheim Štětina Sáček Čelustka ( byť poslední 2 včera nehráli) na Spartu ale hlavně na moderní rychlý běhavý s přihrávkami na 1-2 doteky nemají tak jako Juliš !! Rosický pustil 9 hráču zcela zdarma a Sparta přišla o 270 mil.kč za které ty hráče kupovala – kdyby je všechny uměl prodat za celkovou částku alespoň 90 mil kč a ve Spartě fungoval kvalitní skauting mohla za ty peníze přivést výborného pravého obránce a kvalitního mladého golového hroťáka typu Bony Kweuke nebo Koler ( Hložek sám na hrotu je tragickej a potřebuje k sobě typického hroťáka ) !! Další pruser je šměšných 51 mil.za Tetteha kdy ta cena měla být minimalně 60mil kč a za ty peníze mít vytipovaného rychlého běhavého technicky výborného hráče kolem 28 roku na post Dočkala nebo Pavelky ( oba dva spolu hrát nemohou – zlatej Kanga !! ) ! Maďaři celý druhý poločas rychlejší duraznější z daleko větší chutí vyhrát a jejich nasazení i v 90. minutě bylo daleko větší než to Sparty v 1.poločase kdy hráči byli odpočatí čerství – to opět ukazuje že fyzičku a vúli rvát se o vítězství má většina kádru mizernou a rychlostně je 4-5 hráču pod limitem hrát Evropské poháry či zápasy s nadupanou Slavii !!!

• To je tou jejich nulovou pokorou.. V pohárech už pěknou řádku let nic nepředvedli, ale cestou do Vídně už dělají rozhovory, jak se bude hrát proti Monacu a rozebírají Monaco.. Vrba, Pavelka, Krejčí, tihle všichni vůbec nebrali Rapid vážně a pěkně se jim to vrátilo..

Každý realista už má koupenou letenku do Famagusty od pondělního losu, všichni ostatní to budou muset sledovat v Monacu někde na streamu..

6. Tak postup Sparty do LM nečeká asi ani ten největší optimista. Celkově ale výkon ACS nebyl úplně špatný. Plichta nebyla daleko. Příjemné překvapení je Hojer, ten vypadá výborně a špatně nehrál ani podceňovaný Vindheim. Vrbovi se možná vymstilo nasazení Wiesnera, který ač běhavý a bojovný, tak v tutovce 2x selhal. Zbytek dle očekávání.
    Dočkal je sice pomalý, nesoubojový a druhý gól jde za ním, ale pořád je jediný, kdo je schopen rozehrát balóny. Bohužel. Karabec, který ho v druhé půli nahradil, neměl vůbec nic a Standa Supertalent krom jedné hlavičky neměl taky nic. Flintu do žita bych ale neházel, V Praze to může být lepší a na českou ligu aktuální stav, vypadá to, že stačí.

• Kupodivu Kara neměl nic, když přišel sedm minut před koncem a zbývající čtyři minuty se soupeř válel po zemi….. Kara tam měl být již nejméně od cca 55 minuty, kdy bylo zřejmé, že Dočkal má maximálně na jeden poločas, a to ještě tak tak….

7. Člověk by čekal, že Rosický jako sporťák bude vyhledávat hráče typologicky podobné jako byl on sám. Ale on se vidí v Dočkalovi a spol. Ano proti Opavě,Příbrami to asi bude fungovat,ale v Evropě je to o průser. To vychvalování Vindhaima při podpisu prodloužení smlouvy bylo k pláči. Dočkal je Rosického oblíbenec a vztahy mezi Rosickým a Vrbou nejsou ideální. Evidentní je,že ve Spartě netáhnou všichni za jeden provaz. Ale v řečích před sezonou jsou o parník mistři před Slavii. No byl to první zápas, tak doufejme, že odveta dopadne dobře. Ač antisparťan to Spartě v poháru přeju.

8. Přesně se ukazuje hroťák žádný!!! Hložek samotný propadák. Dočkal mimo přihrávky na gól, pěkně pomalu odchodil když proti hráči kolem rychle běhali. Co tam pohledává Wildheim. Štětina jako dřív nic. O starším Krejčím už je zbytečné mluvit. Opravdu má Sparta kvalitní kádr, nejsou potřeba žádný posili. To je vizitka Rosickýho a spol.

9. Stará dobrá Sparta. Po inkasovaném gólu se sesypala jako v poslední době vždycky. Plivající Bořek zavinil druhý gól a byl určitě moc rád, že po jeho ztrátě míče nepadl třetí.

10. Trocha pokory tomu letenskýmu amsámblu chybí. Nebo radši hodně! Machrovat už po losu o tom, jak se Rapid podělá jenom z vyslovení písmen ACS. Až si hoši uvědomí, že jejich sebevědomí je spíš velká drzost, potom budou lépe hrát fotbal a možná se vyrovnají týmům jako Rapid. Takhle udělali chybu, že si jako výprava nekoupili alespoň lístky do Prátru. Tam by možná na houpačkách udělali kariéru. Kapitola sama pro sebe je chování sparťanskýho dobytka v hledišti po zápase. Moc pěknou reputaci dělají celýmu Česku…

11. Klasická Sparta. První půli jsou ještě schopni jakš takš uhrát a druhá půle klasika a totální propad. Rezavá Sparta by měla usilovat o změnu pravidel, ty dvě půlky hrát ve dvou dnech, to by snad nějak uhráli!

12. První půlka ze strany Sparty dobrá, ale v druhé kolaps a naprosté sesypání celého mančaftu. Rapid předvedl průměrný výkon, ale prostě mu to stačilo, protože Sparta nepředvedla v druhé půli zhola nic. Doteď nechápu proč Karabec je na lavičce a Dočkal v základu, když už na to evidentně nemá. Ale i to, že Hložek není hroťák. Ze Sparty můžu dobře hodnotit snad jen toho Höjera. Druhý gól Rapidu vypovídá o tom, že obrana je stále mimo a už x let se nedaří najít správnou dvojici stoperů. Jen doufám, že si Sparta s Rapidem doma poradí a bude hrát min. EL.