Spojte se s námi


Fotbal

Pokud jde hráčům jen o peníze, jdou do Číny, ne do PSG, má jasno Verratti

Publikováno

dne

Kvůli financím, kterými PSG oplývá, se poměrně běžně mluví o tom, že do klubu chodí hráči hlavně kvůli penězům. Kdyby to byla pravda, zřejmě by to nikoho nepřekvapilo. Nicméně jedna z klubových hvězd Marco Verratti to popírá. Dle jeho tvrzení hráč toužící po penězích odchází do Číny, nikoliv do Paříže. Proč si to myslí a co dalšího prozradil?

Od momentu, kdy v roce 2011 připadlo PSG do vlastnictví Katarům, klub utratil mnoho a mnoho peněz na vylepšení týmu. Injekce finančních prostředků znamenala příchod hvězd Kyliana Mbappého či Neymara. Avšak za nemalé peníze přišlo vícero hráčů. Proto se začalo mluvit o tom, že do Paříže chodí fotbalisté pouze za penězi.

„Ale není tomu tak,“ brání svůj tým Verratti. „Pokud teď chce hráč pouze peníze, tak půjde do Číny, ne do Paříže,“ namítá. Jenže zřejmě mohl zapomenout, že v Číně se budou zavádět platové stropy a tak na vyšší platy může spousta hráčů zapomenout, což bude brzy znamenat návrat hvězd do Evropy. V další řadě, není přeci jen Paříž hezčí a příjemnější místo na pobírání nemalých financí?

Rozdíl v kvalitě čínské ligy a té francouzské však nelze popřít. „PSG je jedním ze sedmi nebo osmi nejlepších týmů na světě. Proto existuje tolik hráčů, z nichž jich mnoho ani neznám, kteří za klub chtějí hrát. Jde-li hráč do Paříže, pak si vybírá projekt, s nímž by mohl dokráčet pro vítězství v Lize mistrů. V tomto městě to bude znamenat pětkrát více než v jakémkoliv jiném klubu,“ dodal italský záložník.

Jak tomu ale skutečně je, to samozřejmě vědí jen hráči samotní. Přesto by světu zajisté prospělo, kdyby PSG tak lehkovážně a lehkomyslně peníze nerozhazovalo, neboť tím kazí nejen přestupový trh ve fotbale, ale vesměs tak kazí i reputaci sportu samotného mezi lidmi, kteří jej nesledují.

Reklama

Oblíbené