Spojte se s námi


Fotbal

Pojede Birmančevič na EURO? Nevzít jej by byl hřích, ale zatím je stále pouze v širší nominaci Srbska

Veljko Birmančevič je kometou sezony 2023/24. Srbský křídelník přišel do Sparty na hostování a brzy se zapsal do srdcí fanoušků. Je nejproduktivnějším hráčem celé ligy a nyní je v širší nominaci na EURO. Dočká se i finální nominace a co k tomu řekl?

Publikováno

dne

Veljko Birmančevič je kometou sezony 2023/24. Srbský křídelník přišel do Sparty na hostování a brzy se zapsal do srdcí fanoušků. Je nejproduktivnějším hráčem celé ligy a nyní je v širší nominaci na EURO. Dočká se i finální nominace a co k tomu řekl?

Nejlepší hráč Fortuna ligy v ročníku 2023/24? Bezpochyby Veljko Birmančevič. Srbský křídelník vletěl do ligy jako vítr a hned ve své první sezoně se stal jejím nejproduktivnějším hráčem.

Do Sparty přitom přišel pouze na hostování s opcí z francouzského Toulouse, kde neměl žádná čísla. Během celý minulé sezony nevstřelil jediný gól ani neasistoval. I proto je to pro něj ve Spartě pořádná pohádka.

„Ještě před šesti lety jsem hrál v Srbsku třetí nejvyšší soutěž. Sem mě dovedla až moje mentalita a touha něco dokázat. Dříve mi nikdo nevěřil, že můžu něco takového předvádět, ale já jsem tvrdě dřel a snažil se lidem okolo ukázat, že na to mám.

Jde především o mé nastavení, o takovou tu srbskou mentalitu, která mě může jednou nasměrovat do velkých týmů v nejlepších evropských ligách. Musím však stále pracovat a odvádět maximum,“ řekl Birmančevič na tiskové konferenci po výhře nad Baníkem Ostrava, kde se dvakrát gólově prosadil.

Birmančevič na EURO?

Se Spartou mohl díky středeční výhře oslavit zisk doublu, protože je finále vystřelil svým gólem vítězství v poháru. Radost může mít také z toho, že se dostal do širší nominace srbské reprezentace na EURO.

„Jsem za to opravdu rád. Mluvil jsem se zástupci reprezentace a říkali mi, že jsem zatím v kádru 35 hráčů. Ale ať jsem připravený, protože můžu být i mezi 26 ve finální nominaci.

Je to velká věc, myslím, že bych si zasloužil i konečnou nominaci na EURO, ale to bude na trenérovi. Je to samozřejmě sen každého hráče,“ dodal Birmančevič.

Dostane se až do kádru na EURO? To je zatím ve hvězdách, ale bylo by obrovským hříchem, kdyby v týmu chyběl. Hráče s takovou formou chce mít v týmu snad každý trenér.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.