Spojte se s námi


Fotbal

Pogba a Kanté v jednom týmu aneb Neporazitelná Francie

Paul Pogba má zákaz profesionální činnosti na 4 roky, N´Golo Kanté zase hraje v Saúdské Arábii. Pokud někdo může kariérního úpadku této dvojice litovat, je to francouzský reprezentační tým. Zmíněná dvojice své zemi vyhrála mistrovství světa v Rusku, pomohla do finálových bojích v Lize národů, další milníky už však nezískají.

Publikováno

dne

Paul Pogba má zákaz profesionální činnosti na 4 roky, N´Golo Kanté zase hraje v Saúdské Arábii. Pokud někdo může kariérního úpadku této dvojice litovat, je to francouzský reprezentační tým. Zmíněná dvojice své zemi vyhrála mistrovství světa v Rusku, pomohla do finálových bojích v Lize národů, další milníky už však nezískají.

Paul Pogba

Paul Pogba debutoval za seniorskou reprezentaci Francie v roce 2013. Tehdy mu bylo 20 let a 7 dnů, tedy ve věku, kdy většina hráčů působí v reprezentaci U21. Hned první duel proti Gruzii odehrál v základní sestavě a navíc celé. Černou kaňkou na úvodním reprezentačním srazu bylo vyloučení hned v dalším kvalifikačním zápase proti Španělsku.

Svůj premiérový gól si Pogba schoval hned na další reprezentační sraz, kdy proti Gruzii kvůli předchozímu vyloučení nemohl hrát, proti Bělorusku však nastoupil a gólem pomohl spoluhráčům k výhře 4:2. Už od samého začátku v reprezentaci mladý Francouz patřil k těm největším stálicím sestavy.

Na mistrovství světa v Brazílii i na domácím mistrovství Evropy už Pogba patřil k největším hvězdám celého týmu a samozřejmě i k ozdobám šampionátu. Při nešťastné porážce ve finále Eura s Portugalskem šikovný záložník odehrál celý zápas včetně prodloužení. Na vítěznou radost tak musel čekat další 2 roky.

Právě na mistrovství světa v Rusku už ale vše vyšlo. Našlapaný tým Francie zvládl bravurně celý turnaj a dokráčel až ke zlatým medailím. Na francouzský národní tým se však nekoukalo mnohým dobře, zejména fanouškům Manchesteru United, protože Pogba v reprezentaci podával lepší výkony než v jejich milovaném klubu.

N ´Golo Kanté

Kanté si na svůj reprezentační debut musel počkat. Pozvánka mu přišla až během fantastické sezony s Leicesterem City. Neúnavný záložník tak debutoval v národním týmu až roce 2016, kdy mu bylo 24 let. Hned ve druhém zápase si nicméně připsal premiérový gól.

Pokud něčeho Didier Deschamps může litovat, tak je to nenasazení Kantého do finálového zápasu s Portugalskem. Běhavý záložník zůstal po celé utkání pouze na střídačce, odkud tedy sledoval prohrané klání. Na mistrovství světa v Rusku už zkušený kouč podobnou chybu neudělal a Kanté společně s Pogbou turnaj ovládli.

Vítěznou radost v Lize národů Kantému překazil Covid-19, který záložníka vyřadil z finálových duelů. Poslední start bývalého hráče Chelsea se datuje k 6. březnu roku 2022, kdy naskočil do prohraného zápasu s Dánskem.

Pogba a Kanté společně nikdy neprohráli

Pokud něco ve francouzské reprezentaci fungovalo, bylo to spojení těchto dvou záložníků. Pogba získal díky Kantého skvělému fyzickému fondu větší volnost, než dostával v Manchesteru United a Deschampsovi se odvděčoval skvělými výkony.

Společně Pogba s Kantém nastoupil do 31 zápasů, 22 z nich skončilo výhrou, zbylých 8 remízou. Samozřejmě prohraný penaltový rozstřel na posledním evropském šampionátu se započítává jako remíza. Ve francouzské reprezentaci tak skončila velkolepá éra.

Zdroj: UEFA, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.