Spojte se s námi


Fotbal

Má Pogba po kariéře? Sportovní soud mu za doping udělil maximální možný trest! Francouz chystá odvolání

Paul Pogba má velmi pravděpodobně po kariéře. Bývalý francouzský reprezentant byl už ke konci minulého roku pozitivně testován na DHEA (testosteron), přičemž antidopingový úřad nyní rozhodl o trestu v podobě čtyřletého zákazu startu.

Publikováno

dne

Paul Pogba má velmi pravděpodobně po kariéře. Bývalý francouzský reprezentant byl už ke konci minulého roku pozitivně testován na DHEA (testosteron), přičemž antidopingový úřad nyní rozhodl o trestu v podobě čtyřletého zákazu startu.

V létě 2022 se po druhé neúspěšné štaci v Manchesteru United, kde byl šest let, vrátil Paul Pogba do míst, kde se mu dařilo. Podruhé jej Juventus dokázal přivést zadarmo a sliboval si od něj posilnění záložní řady.

Jenže jakmile se Pogba turínskému celku upsal, nastaly komplikace. Francouzského záložníka trápilo zdraví spolu se špatnými rozhodnutími, na která doplácel. Ročník 2022/23 vesměs celý promarodil, naskočil jen do 10 utkání, v nichž dohromady sotva překročil hranici 150 odehraných minut.

V této sezóně mělo být vše jinak, Pogba se plánoval vrátit do staré formy a pomoci k Juventusu k návratu na italský vrchol. Jenže vůbec nic nakonec nešlo podle plánu. Odehrál dvě utkání, v nich 52 minut.

V září navíc světem proletěla informace o tom, že měl Pogba po zápase s Udinese pozitivní test na doping a bylo zle. Francouz se sice odvolal, ale neúspěšně. I následný vzorek B totiž vyšel pozitivně.

Juventus poté svého hráče suspendoval, Pogba poté z platu ve výši 8 milionů eur ročně klesl na 42 tisíc. Antidopingový úřad rovněž ukončil veškeré procedury a pro třicetiletého záložníka požadoval maximální možný trest. A ten přišel.

Pogba si 4 roky nezahraje

Dnes již třicetiletý bývalý francouzský reprezentant má velmi pravděpodobně po kariéře. Jak už výše zmiňujeme, Pogba pořádně nehrál už v ročníku 2022/23 a nehraje ani v probíhajícím soutěžním ročníku.

Ve čtvrtek v poledne navíc sportovní soud rozhodl o tom, že Pogba inkasuje za pozitivní test na doping maximální možný trest. A tedy čtyřletý zákaz startu. V uplynulých týdnech se také Pogbovi nepodařilo dokázat, že by látku užil neúmyslně.

Bývalý hráč Manchesteru United tedy definitivně přijde o Euro, mistrovství světa a nejspíš o potenciální úspěšný zbytek své kariéry. Pogba zanedlouho oslaví své 31. narozeniny, Juventus už dlouho dobu hledá možnosti, jak s ním ukončit kontrakt.

Francouz mezi své největší kariérní úspěchy řadí zlato na MS 2018 v Rusku, prvenství v Lize národů v roce 2021, čtyři mistrovské tituly v Serii A nebo vítězství v Evropské lize s Manchesterem United z ročníku 2016/17.

Pogba se na základě jeho oficiálního vyjádření proti rozhodnutí sportovního soudu odvolá. „Jako profesionální sportovec bych nikdy neudělal nic, co by zvýšilo můj výkon užíváním zakázaných látek, a nikdy jsem neznevažoval ani nepodváděl kolegy sportovce a příznivce jakéhokoli týmu, za který jsem hrál, nebo proti kterému jsem hrál,“ uvedl.

Zdroj: Sky Sports, Mirror, Transfermarkt, X – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.