Spojte se s námi


Tipsport Extraliga

Podpis Krejčího se Olomouci vyplácí už měsíc po příchodu! Co hvězdná posila říkala na tiskové konferenci?

Příchod Davida Krejčího do Olomouce je jednou z nejvýznamnějších událostí celé extraligy během posledních let. V pondělí proběhlo oficiální představení, které zahrnovalo tiskovou konferenci. Co na ní zaznělo?

Publikováno

dne

Příchod Davida Krejčího do Olomouce je jednou z nejvýznamnějších událostí celé extraligy během posledních let. V pondělí proběhlo oficiální představení, které zahrnovalo tiskovou konferenci. Co na ní zaznělo?

David Krejčí patří nejen mezi nejlepší hokejisty pocházející z České republiky, ale bezesporu i z celého světa. Toho jsou si ostatně v Olomouci velice dobře vědomi. Jeho návrat na Hanou je zkrátka velkolepou událostí.

Nutno podotknout, že se Moře tento tah už nyní pořádně vyplácí. O dresy s číslem 46 je zájem nejen u nás, ale také v zámoří. Marketingový manažer Simon Vejtasa přiznal, že jen za poslední měsíc Olomouc prodala tolik dresů, co za celé poslední dva roky.

Kohouti se pak mohou radovat ze zvýšené sledovanosti na sociálních sítích. To zkrátka jen vypovídá o tom, jak váženě je Krejčí v zámoří vnímán.

A jestliže někteří fanoušci doufají, že se brzy vrátí do NHL, pak minimálně pro tento rok mohou na něco podobného zapomenout. Na tiskové konferenci totiž sám hráč prohlásil, že chce roční kontrakt na Hané dodržet do posledního dne.

Krejčí mimo jiné potvrdil, že měl mnoho nabídek, nicméně stál o návrat domů: „Všude dobře, doma nejlépe. Z rodinných důvodů by nemělo cenu hrát třeba v Praze nebo jinde po Evropě. V Olomouci znám vše. Jak zimní stadion, tak okolí. Proto pro mě byla jasnou volbou.“

Výhodou jest, že krom města a okolí zná již bývalá hvězda Bostonu Bruins také některé své spoluhráče. Ze školy se zná s Jiřím Ondruškem, s Rostislavem Oleszem se potkával v reprezentaci a NHL, s Janem Švrčkem dva roky bydlel na bytě.

Nelze se divit, že Krejčímu bude chybět zejména David Pastrňák. Spolu s ním tvořili v zámoří populární duo. Nová posila Olomouce ale předpokládá, že spolu budou nadále v kontaktu.

Od Krejčího se čekají nejen v Olomouci velké věci. Tlak si ale nepřipouští, ten největší si totiž na sebe klade sám: „Samozřejmě budu chtít dávat co nejvíce gólů a přidávat asistence, ale důležitý je pro mě hlavně týmový úspěch.“

„Když jsem byl malý, mým hlavním snem bylo hrát extraligu za Olomouc. O NHL se mi v tu chvíli možná ani nesnilo. S odstupem času zřejmě docením, co jsem tam za ty roky dokázal,“ zakončil své vyjádření hvězdný centr.

Zdroj: HC Olomouc

Reklama

Oblíbené