Spojte se s námi


Fotbal

Poborský: Ferguson za mnou přišel na hotel a zeptal se, jestli nemám zájem jít do Manchesteru

Publikováno

dne

Prošel si Slavií, Spartou, Laziem, Benfikou a především Manchesterem United, tím se může chlubit Karel Poborský. Právě na Manchester a legendárního Alexe Fergusona zavzpomínal v úterním vysílání O2 TV.

Poborský zazářil na Euru 1996, kdy skončila česká reprezentace druhá. Jeho nádherný lob v zápase s Portugalci obletěl celý svět a on hned po Euru putoval ze Slavie do slavného Manchesteru United.

„Jednání byla konkrétní a rychlá. První kontakt proběhl už během EURO. Ferguson za mnou přišel na hotel a jen se zeptal, jestli mám zájem jít do Manchesteru,“ okomentoval ve studiu zájem nejlepšího trenéra posledních třiceti let.

„Já jsem samozřejmě řekl, že ano. Pak už to nabralo obrátky a do týdne se podepisovala smlouva. Vím, že naopak třeba u Španělů nebo Italů se jednaní strašně táhla,“ ocenil rychlost dohody mezi ním a klubem.

V červeném dresu strávil dvě sezóny a zasáhl do 37 zápasů. Jeho největším problémem byla angličtina, ve které měl mezery. „Anglicky jsem neuměl a učil se za pochodu, což byl největší problém.“

„On byl hlavně manažer, a ne dennodenní trenér. Takže k nám měl takový kamarádsky, otcovský přístup. Běžné denní problémy řešili další trenéři na hřištích, on to sledoval zpovzdálí,“ zavzpomínal zkušený záložník.

„Jakmile vše fungovalo, tak nebylo moc co vytýkat. Já tam byl ve dvou skvělých sezonách, kdy se šlo od vítězství k vítězství, takže nálada byla dobrá. Až dodnes máme přátelský vztah,“ uzavřel Poborský.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.