Spojte se s námi


Fortuna liga

Straka se vrací! V Karviné nahradí slovenské trenéry

Publikováno

dne

Sobotní ostudná porážka na domácím hřišti s Bohemians 1905 (0:3) byla poslední kapkou. Fotbalisty Karviné už nevedou slovenští trenéři Norbert Hrnčár s Richardem Högerem, které vedení klubu odvolalo. Novým trenérem se stane František Straka, který naposledy trénoval v Libanonu. Oficiálně má být jmenován ve středu.

Norbert Hrnčár už není trenérem Karviné. Zdroj: Facebook MFK Karviná

„Důvodem odvolání jsou neuspokojivé výsledky a hlavně samotná hra. Nového trenéra představíme ve středu,“ oznámil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Slovenské duo působilo na lavičce slezského celku od devatenáctého listopadu. Pod jejich vedením hráči v devíti duelech nejvyšší české soutěži vybojovali jen jedno vítězství. V pátek na Julisce už bude fotbalisty koučovat někdo jiný. Tentokrát by to podle spekulací měl být český stratég.

František Straka. Zdroj: sparta.cz

Karviná ke změně trenéra sáhla v této sezoně už podruhé. Do sezony ji vedl Roman Nádvorník, který byl však po 15. kole vyhozen. Duo Hrnčár-Höger však Wágnera a spol. nedokázalo pozvednout a stejný osud je potkal nyní.

Novým koučem se má stát František Straka. Šedesátiletý stratég naposledy koučoval libanonský Al-Ansar. V minulosti také vedl, jak Spartu, tak Slavii. V přípravném utkání proti Maltě (1:0) i Českou republiku.

Straka je pověstný tím, že po vítězném utkání motivuje své svěřence tataráčkem. Dočkají se ho i hráči Karviné?

Reklama

Oblíbené