Chance Liga

Plzeň nadělila Mladé Boleslavi debakl 5:0! Višinský vstřelil hattrick, Memič má 1+3

Odložený zápas 3. kola Chance Ligy mezi Mladou Boleslaví a Viktorií Plzeň je minulostí a nabídl opravdu zajímavý výsledek. Zatímco mnozí očekávali, že Středočeši vybojují proti bez formy hrající Viktorii alespoň bod, byl z toho nakonec jejich debakl. Plzeň vyhrála přesvědčivě 5:0 a hattrickem k tomu pomohl Denis Višinský.

Odložený zápas 3. kola Chance Ligy mezi Mladou Boleslaví a Viktorií Plzeň je minulostí a nabídl opravdu zajímavý výsledek. Zatímco mnozí očekávali, že Středočeši vybojují proti bez formy hrající Viktorii alespoň bod, byl z toho nakonec jejich debakl. Plzeň vyhrála přesvědčivě 5:0 a hattrickem k tomu pomohl Denis Višinský.

  • Plzeň nadělila Mladé Boleslavi debakl
  • Hattrickem k němu pomohl Višinský
  • Memič si připsal gól a tři asistence

O výhře Viktorie v prvním poločase rozhodl Višinský

Aleš Mandous se nenudil hned od startu, ve druhé minutě skvěle zasáhl proti hlavičce Matěje Vydry. Krátce poté Vydra vyslal do vápna Denise Višínského a tentokrát proti jeho pokusu z úhlu zasáhl Filip Prebsl.

Úvodní branky jsme se dočkali v 17. minutě, kdy Cheick Souaré převedl balon na Amara Memiče, ten jej sklepl pod sebe a Denis Višinský si připsal premiérovou trefu v dresu Viktorie Plzeň. Zvýšit vedení mohl Christophe Kabongo, avšak místo balonu trefil gólmana Mandouse a po zásluze viděl žlutou kartu.

Viktoriáni se ale přeci jen dočkali a v podstatě stejně jako chvíli předtím. Souaré našel Memiče, ten dal míč pod sebe a volný Višinský s přehledem překonal Mandouse. Bylo až překvapivé, kolik místa okolo sebe Višinský v době střely měl.

Denis Višinský

VIDEO: Višinský = nový Šulc? Proti Boleslavi stihl dva góly za 20 minut

Na konci 27. minuty mohl snížit Prebsl, z takřka stoprocentní šance byl ale jen roh, protože jeden z obránců Viktorie stihl zasáhnout. Šance Středočechů na body byly definitivně pryč v 38. minutě, kdy domácí David Kozel ošklivě zasáhl Lukáše Červa a od sudího Jana Beneše viděl červenou kartu.

V nastaveném čase ještě Jedličkovu pozornost vyzkoušel Solomon John, člen širšího kádru reprezentace ale fanoušky svého týmu nezklamal. Viktoria tak vyhrála první poločas 2:0 a šla si za poklidným vítězstvím.

Ve druhém poločase Viktoria dílo dokonala

A i na startu druhé půle to byla Viktoria, kdo diktoval tempo hry. V 50. minutě předal Tomáš Ladra balon Memičovi, ten vypálil a díky teči překonal Mandouse. Rázem byl kandidátem na hráče kola. Ovšem tři minuty na to už tušil, že se jím stane jeho spoluhráč.

Právě Memič přenesl hrou na Souarého, ten poslal přesný centr do vápna a Višinský hlavou dokonal hattrick. A v 55. minutě to bylo už 5:0, Memič z pravé strany vyslal balon na Vydru a ten mezi nohami nedal Mandousovi šanci. Debakl byl na světě a přitom zbývalo ještě víc jak půl hodiny hry.

Po prostřídání obou týmů tempo hry opadlo. Zápas už v podstatě nic nenabídl, což se ale vzhledem k výsledku dá chápat. Viktoriáni tak slaví cennou výhru 5:0 a napravili tak své dosavadní výkony v rámci Chance Ligy.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené